ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Кількість оголошень про роботу з генеративним ШІ у США зросла на 20%

author avatar ProIT NEWS

За даними порталу вакансій Indeed, кількість оголошень про роботу, пов’язаних зі штучним інтелектом, минулого місяця в США зросла приблизно на 20%. Аналітики пов’язують це з шаленим успіхом ChatGPT від OpenAI. Компанії прагнуть використовувати нову технологію, яка широко рекламується як драйвер зростання. Про це повідомляє Reuters.

Травневий показник більш ніж удвічі перевищив рівень 2021 року. Дані Indeed засвідчили, що кількість пошуків вакансій у галузі ШІ підскочила до 147 на мільйон вакансій у травні з практично нуля роком раніше.

Пошук спеціалістів із обробки даних становив 5% оголошень про вакансії зі ШІ на американській платформі Indeed. Посади інженера-програміста, інженера з машинного навчання й інженера з обробки даних також користувалися попитом. Вакансії у сфері ШІ зокрема розміщували такі компанії, як Meta, Apple, Tiktok, Pinterest та Amazon.

«Інтерес шукачів роботи до вакансій, пов’язаних зі ШІ, помітно зріс, особливо після появи ChatGPT», – сказав Нік Бункер, директор з економічних досліджень Indeed.

Стрибок відбувається в той час, коли широкий ринок робочих місць у сфері технологій перебуває під тиском масових звільнень у таких компаніях, як Meta й Amazon, які затягують паски, щоб впоратися з економічною невизначеністю.

Загалом же кількість вакансій у сфері технологій у Сполучених Штатах скоротилася на 43,6% порівняно з червнем минулого року. За оцінкою Indeed, кількість доступних вакансій у галузі ШІ не встигає за інтересом з боку кандидатів, який невпинно зростає.

В Україні цей тренд поки що не такий помітний, проте після появи ChatGPT в Україні в середині лютого на українському ринку праці вже почали з’являтися вакансії з вимогою знання чатбота на базі ШІ.

За даними українського порталу з пошуку роботи Work.ua, роботодавці пропонують кандидатам зі знанням ChatGPT зарплати від 9 тисяч до 120 тисяч гривень. За прогнозами рекрутерів, таких вакансій буде з’являтися все більше.

Також Work.ua за допомогою ШІ автоматизував рекрутинг і додав можливість створювати опис вакансії за допомогою ChatGPT. За тиждень ChatGPT скористалися близько 10 тисяч роботодавців.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.