ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft спрощує вхід за допомогою ключів доступу: ось як це працює

author avatar ProIT NEWS

Microsoft працює спрощенням використання альтернативних форм облікових даних для входу, щоб користувачі поступово відмовлялися від паролів, які є вразливими.

Як повідомляє Read Write, корпорація запроваджує альтернативи паролям із моменту запуску Windows Hello у 2015 році. Її представники стверджують, що моніторинг зафіксував збільшення кількості атак на паролі з того часу на 3378%.

Користувачі Windows також деякий час могли використовувати програму Microsoft Authenticator або ключі безпеки FIDO (невеликі фізичні пристрої) разом із Windows Hello для доступу до вебсайтів і програм Microsoft, а у 2021 році компанія запропонувала можливість повністю видалити свій пароль і назавжди перейти на альтернативний спосіб входу.

Що таке ключі доступу?

Ключі доступу – це відносно новий безпечніший спосіб входу на сайт або у програму.

У дописі в блозі Microsoft зазначено, що доступ за допомогою пароля використовує два унікальні ключі, відомі як пара криптографічних ключів. Один із них надійно зберігається на вашому пристрої, захищений вашими біометричними даними або PIN-кодом. Інший же залишається у програмі чи вебсайті, для якого ви створюєте ключ доступу. Вам потрібні обидві частини пари ключів, щоб увійти. Так само, як вам потрібні і ваш ключ, і ключ банку, щоб потрапити в сейф.

Як створити та використовувати Microsoft Passkey

Відповідно до публікації в блозі, налаштувати ключ доступу для Microsoft досить легко.

  • Перейдіть за цим посиланням на пристрої, для якого ви хочете встановити ключ доступу.
  • Виберіть опцію «Обличчя, відбиток пальця, PIN-код або ключ безпеки».
  • Дотримуйтесь інструкцій на екрані, вибравши варіант, який підходить саме вам.

Увійти за допомогою ключа доступу теж просто:

  • Коли ви намагаєтесь увійти на сайт або у програму Microsoft, замість того, щоб вводити адресу електронної пошти, як раніше, виберіть кнопку «Параметри входу».
  • Виберіть опцію «Обличчя, відбиток пальця, PIN-код або ключ безпеки».
  • Натисніть «Використовувати збережений ключ доступу».

Microsoft має намір із часом розширити систему входу без пароля, тому варто якомога швидше налаштувати ключ доступу.

Нещодавно в Google оголосили, що ключі доступу (passkeys), які компанія називає початком кінця для паролів, стануть методом входу за замовчуванням для всіх користувачів.

Минулого місяця WhatsApp оголосила про впровадження підтримки ключів доступу в iOS – функції, яка дасть змогу користувачам WhatsApp входити у свої облікові записи на пристроях iOS за допомогою Face ID, Touch ID або пароля свого пристрою.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.