ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft зберігатиме дані у скляних паралелепіпедах – їх вистачить на кілька тисячоліть

author avatar ProIT NEWS

Компанія Microsoft оголосила про зміну пріоритетів проєкту Silica. Замість архівування музики та фільмів носії й бібліотеки Silica стануть основою хмарних центрів зберігання Microsoft. Це дозволить швидко комерціалізувати рішення для ресурсоефективного методу архівування даних на скляних носіях, який не потребує часових та екологічних обмежень, повідомляє Tech News Space.

За словами бізнес-експертів, системи довгострокового зберігання даних вимагають заміни жорстких дисків принаймні кожні 5 років, а стрічкових носіїв, «якщо ви не боїтеся їх використовувати», – кожні 10 років.

Передача інформації передбачає витрати та ризик втрати інформації. Скляні носії, з іншого боку, записуються один раз і можуть зберігати дані щонайменше 10 тисяч років, стверджують у Microsoft.

Технологія запису Project Silica все ще є складною та багатоетапною. Дані записуються у спеціальну систему за допомогою потужного і швидкого лазера, який крок за кроком деформує товщину скла, створюючи безперервний малюнок об’ємних пікселів – вокселів.

Для зчитування послідовності вокселів використовується інша установка з потужним мікроскопом і поляризаційним світлом, яке передає дані на комп’ютер.

Нарешті, послідовність вокселів і навіть їхнє просторове розташування повинні бути розшифровані за допомогою спеціального алгоритму, щоб архів став читабельним файлом.

Дані на пластинах із кремнеземного скла розміром з долоню надзвичайно важко пошкодити. Вони зафіксовані в товщині кварцового скла і не можуть бути зруйновані радіацією, світлом, магнітними імпульсами, водою, вогнем або подряпинами.

Бібліотеки на основі скляних пластин пасивні. Вони просто зберігають записи на спеціальних полицях, як книги у бібліотеці. Потрібний шматок скла знаходить і приносить читачеві маленький робот, який пересувається уздовж полиць.

Однак нові «постійні» бібліотеки у складі хмарних сервісів Microsoft Azure з’являться не скоро. Знадобиться ще щонайменше три-чотири покоління платформи, перш ніж вона досягне свого комерційного потенціалу.

У сучасному дизайні кожен із цих дисків може зберігати 7 ТБ даних. Ємність комерційного рішення може відрізнятися і, швидше за все, буде більшою.

Як отримати доступ до тисяч безкоштовних аудіокниг завдяки штучному інтелекту Microsoft і Project Gutenberg – читайте на ProIT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.