ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Meta та Microsoft випускають Llama 2 – мовну модель ШІ для комерційного використання

author avatar ProIT NEWS

Meta та Microsoft оголосили про підтримку сімейства великих мовних моделей (LLM) Llama 2 в Azure та Windows.

Llama 2 створена, щоб надати розробникам й організаціям можливість побудови інструментів та досвіду роботи з генеративним штучним інтелектом. Meta й Microsoft мають зобов’язанням демократизувати ШІ та його переваги, і ми раді, що Meta приймає відкритий підхід до Llama 2. Ми пропонуємо розробникам вибір типів моделей, на яких вони працюють, підтримуючи відкриті та новаторські моделі. З нетерпінням чекаємо на випуск Meta нової версії Llama 2 комерційним клієнтам», – йдеться у повідомленні в офіційному блозі Microsoft.

Тепер клієнти Azure можуть легко та безпечно налаштовувати й розгортати моделі Llama 2 із параметрами 7B, 13B і 70B на Azure.

Крім того, Llama буде оптимізована для локальної роботи у Windows. Розробники Windows зможуть використовувати Llama, спрямовуючи DirectML через ONNX Runtime.

Meta випускає безкоштовні версії Llama 2. Microsoft робить її доступною через каталог Azure AI для використання з хмарними інструментами, такими як фільтрація контенту.

Інструмент також може працювати безпосередньо на ПК з Windows і буде доступний через зовнішніх постачальників, таких як Amazon Web Services і Hugging Face.

Марк Цукерберг написав у Threads: «Сьогодні ми відкриваємо вихідний код Llama 2 разом із нашим чудовим партнером @microsoft. Це надасть дослідникам і компаніям доступ до нашої великої мовної моделі нового покоління як основи для їхньої роботи. Дякую Сатьї (Наделла) та нашій команді, що це стало можливим».

Оригінальна модель ШІ була з відкритим кодом і призначалася для вчених і дослідників. Llama 2 дає змогу компаніям налаштовувати технологію для власних потреб, таких як чат-боти та генератори зображень, йдеться в матеріалі Engadget.

Відкритий вихідний код не є новим у світі ШІ – яскравим прикладом є Stable Diffusion від Stability. Однак існує побоювання, що хакери й інші зловмисники можуть зловживати ліцензіями з відкритим кодом і використовувати ці інструменти для своїх цілей.

Фахівці технологічної галузі занепокоєні тим, що моделі ШІ можуть вийти з-під контролю і призвести до створення роботів-убивць або поширення дезінформації. Експерти та керівники компаній навіть закликали до шестимісячного заморожування експериментів, щоб розробники могли вирішити етичні та безпекові питання.

Політики також сподіваються регулювати штучний інтелект. Так, один із законопроєктів Сенату спрямований на те, щоб зробити творців ШІ відповідальними за шкідливий контент.

Для Microsoft Llama 2 є ще однією спробою випередити конкурентів, таких як Google. Microsoft вже використовує системи OpenAI у таких продуктах, як Azure та Bing. Співпраця з Meta надає більше можливостей бізнес-клієнтам Microsoft, особливо якщо вони зацікавлені в налаштуванні моделі відповідно до своїх потреб.

Раніше ми повідомляли, що Microsoft робить штучний інтелект доступнішим.

Читайте також: Meta випустила власний ШІ-сервіс MusicGen, який створює музику.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.