ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Космічний зв’язок без меж: протестована перша безперервна 4G-передача даних на звичайні смартфони з космосу

author avatar ProIT NEWS

Компанія AST SpaceMobile успішно виконала тестування передачі даних 4G з космосу на звичайний мобільний телефон за допомогою супутника, повідомляє Urgent Communications.

У червні на Гаваях інженери провели тестування швидкості завантаження 4G LTE за допомогою кількох звичайних смартфонів, які можна купити в будь-якому магазині. Під час тестування швидкість завантаження досягла початкових значень до 10,3 Мбіт/с.

«Можливості мобільного зв’язку на основі супутників від AST SpaceMobile – це важливе розширення мобільних комунікацій. Крім базових функцій голосу й текстових повідомлень, ця технологія дасть змогу користувачам переглядати Інтернет, завантажувати файли, використовувати месенджери або стрімінгове відео, – заявив Абель Авеллан, голова та генеральний директор компанії AST SpaceMobile. – Досягнення цього етапу зв’язку з супутником за допомогою стандартного мобільного телефона на землі – ще один прорив в історії телекомунікацій і важливий крок у досягненні мети AST SpaceMobile – надати широкосмугові послуги в тих частинах світу, де мобільне покриття ненадійне або просто відсутнє сьогодні».

Після успішного розгортання супутника BlueWalker 3, який є найбільшим комерційним комунікаційним антенним масивом на низькій орбіті Землі, технологія AST SpaceMobile може забезпечити безпосереднє з’єднання мобільних пристроїв за допомогою звичайних 4G-смартфонів. Розгорнутий супутник має площу 693 квадратних фути, що є важливою характеристикою для підтримання мережі мобільного широкосмугового зв’язку.

Технологія AST SpaceMobile розроблена з метою розширення зони покриття бездротових компаній і заповнення прогалин та «мертвих зон» у їхніх мережах. Це може значно покращити доступ до широкосмугового мобільного зв’язку для мільйонів людей по всьому світу, які досі не мають надійного з’єднання.

AST SpaceMobile уклала угоди з понад 35 мобільними операторами для спільного співробітництва і реалізації свого проєкту. Ці угоди передбачають партнерство між AST SpaceMobile та мобільними операторами з метою впровадження технології мобільного широкосмугового зв’язку на основі супутників.

Серед партнерів AST SpaceMobile зазначаються такі відомі компанії, як Vodafone Group, Rakuten Mobile, AT&T, Bell Canada, Orange, Telefonica, TIM, Saudi Telecom Company, Zain KSA, Etisalat, Indosat Ooredoo та багато інших. Це майже 2 мільярди абонентів по всьому світу.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.