ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Найстарішу версію MS-DOS (86-DOS) знову можна завантажити

author avatar ProIT NEWS

MS-DOS від Microsoft (та її аналог PC DOS під брендом IBM) використовувалася у переважній більшості комп’ютерів протягом 80-х років і слугувала основою для Windows у 90-х.

Як повідомляє ARSTechnica, минулого тижня користувач інтернет-архіву f15sim виявив і завантажив найстарішу версію 86-DOS до інтернет-архіву. Версія 0.1-C 86-DOS доступна для завантаження тут і може працювати за допомогою емулятора SIMH. До цього найстарішою наявною версією 86-DOS була версія 0.34, також завантажена f15sim.

Вказана версія 86-DOS є рудиментарною навіть за стандартами збірок DOS початку 80-х років і включає лише кілька службових програм, текстову гру в шахи та документацію до цієї гри.

Відповідно до історії версій, доступної у Вікіпедії, ця збірка 86-DOS датується приблизно серпнем 1980 року, незабаром після того, як вона втратила назву QDOS.

Наприкінці 1980 року SCP ділився версією програмного забезпечення 0.3x із компанією Microsoft, а на початку 1981 року вона розроблялася як основна операційна система секретного на той час персонального комп’ютера IBM. До середини 1981 року, приблизно через рік після того, як 86-DOS почала життя як QDOS, Microsoft повністю придбала програмне забезпечення та перейменувала його у MS-DOS.

Microsoft та IBM продовжували спільну розробку MS-DOS протягом багатьох років. Версія, яку IBM ліцензувала і продавала на своїх ПК, називалася PC DOS, хоча більшу частину своєї історії ці два продукти були ідентичними.

Також Microsoft зберегла можливість ліцензувати програмне забезпечення іншим виробникам комп’ютерів як MS-DOS, що сприяло зростанню ринку переважно сумісних клонів ПК.

Ринок ПК, яким ми його знаємо сьогодні, все ще більш-менш нагадує ринок ПК-сумісності середини-кінця 1980-х років, хоча й зі значно швидшими та потужнішими компонентами.

Раніше ми повідомляли, що у 2024 році Microsoft оновить Windows 11 (24H2) або представить Windows 12.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.