ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Nikon на замовлення NASA переробить бездзеркальну камеру Z9 для фото- та відеозйомки на Місяці

author avatar ProIT NEWS

Деякий час тому компанія Nikon уклала контракт із NASA на створення цифрової бездзеркальної камери для зйомок на поверхні Місяця, повідомляє TechNewsSpace.

Це буде перша у світі бездзеркальна камера для роботи у вакуумі та при низьких температурах. Це дасть змогу астронавтам одночасно знімати відео- та фотоматеріали, тоді як у місіях «Аполлон» для цього використовувалися окремі фото- та кінокамери.

Очікується, що камера буде готова до повернення людини на Місяць. Це має статися під час місії Artemis 3. Наразі терміни цієї місії перенесено на осінь 2026 року і не можна виключати подальшого перенесення. Таким чином, Nikon встигне створити ідеальний пристрій для зйомки цього історичного моменту.

Схоже, що одну з найкращих бездзеркальних камер 2021 року Nikon Z9 обрали базовою платформою для майбутньої камери HULC (ручна універсальна місячна камера). NASA вибрало цей пристрій для оцінки характеристик майбутньої камери, необхідної агентству.

Також схоже, що прототип камери вже створений і тестується як у польових умовах (її використовують у геологічних експедиціях), так і в центрах підготовки астронавтів NASA.

Камера створена для керування рукою в рукавичці костюма, тому до неї потрібно звикнути.

Для використання в космосі електроніка камери зазнає змін. Вона повинна витримувати не тільки низькі температури й вакуум, але і радіаційне опромінення.

До речі, камера матиме видошукач, чого не вистачало камерам епохи «Аполлона». Під час випробувальних циклів камера також потрапить на МКС, де її перевірять на роботу в умовах невагомості і, можливо, за межами станції.

Раніше ProIT повідомляв, що NASA передало на Землю перше потокове відео UHD із глибокого космосу.

Також ми писали, що NASA 18 годин надсилало оновлення ПЗ на космічний корабель Voyager 2. Воно подолало понад 12 мільярдів миль.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.