ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Red Hat анонсує появу Nova – графічного драйвера GSP на основі Rust для графічних процесорів NVIDIA

author avatar ProIT NEWS

Компанія Red Hat оголосила, що почала роботу над новим графічним драйвером із відкритим кодом для графічних процесорів NVIDIA, написаним на Rust, під назвою Novа. Про це повідомляє 9to5 linux.com.

Розроблений як наступник драйвера з відкритим кодом Nouveau для відеокарт NVIDIA на основі мікропрограми GSP, графічний драйвер Nova є драйвером GSP (GPU System Processor), повністю написаним на мові програмування Rust.

Передбачається, що Nova буде легше і простіше в обслуговуванні, ніж Nouveau, і отримає переваги від більшої безпеки пам’яті, яку пропонує Rust.

«Завдяки Nova ми бачимо можливість значно зменшити складність драйвера порівняно з Nouveau із двох причин. По-перше, історична архітектура Nouveau, особливо навколо nvif/nvkm, є досить складною та негнучкою і потребує серйозної переробки для вирішення певних проблем. По-друге, із драйвером лише GSP немає потреби підтримувати сумісність із кодом до GSP», – сказав Данило Круммріх, старший інженер із програмного забезпечення Red Hat.

За допомогою Nova Red Hat сподівається зробити внесок у зусилля Rust у ядрі Linux, а також залучити більше розробників до участі в цьому графічному драйвері з відкритим кодом для графічних процесорів NVIDIA.

Компанія хоче розробити свій графічний драйвер Nova в ядрі Linux, починаючи лише із заглушки драйвера, яка використовує лише деякі базові абстракції Rust. Однак спочатку їм потрібно розібратися з відсутніми абстракціями зв’язування C для інтегральної інфраструктури ядра.

Не тільки Red Hat працює над заміною Nouveau. Collabora нещодавно просунула свій графічний драйвер NVK на основі Vulkan із відкритим кодом для графічних процесорів NVIDIA на стабільний канал, який буде доступний як частина майбутньої версії Mesa 24.1.

І Nova, і NVK є більш ніж бажаною заміною для Nouveau, який застарів і зараз не підтримується. Кінцевою метою тут, принаймні для NVK, є не лише надання базового графічного драйвера для графічних процесорів NVIDIA в системах, де власний графічний драйвер NVIDIA не встановлено за замовчуванням, але й надання користувачам Linux кращої заміни драйверу NVIDIA для ігор.

Раніше Red Hat оголосила, що її платформа для розробників Developer Hub тепер загальнодоступна.

Платформа, заснована на проєкті CNCF Backstage, підвищує продуктивність та ефективність розробників, об’єднуючи різні аспекти процесу розробки у єдину платформу.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.