ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Російські хакери LockBit 3.0 атакували найбільший порт в Японії

author avatar ProIT NEWS

Російська хакерська група LockBit 3.0 атакувала найбільший вантажний порт Японії Нагоя, через який здійснюється більшість експортно-імпортних операцій компанії Toyota Motor, повідомляє Japan Times.

Виробник автомобілів заявив, що не може завантажити або вивантажити автозапчастини через збій.

Група LockBit 3.0 висунула вимогу викупу в обмін на відновлення системи, поліція вже розпочала розслідування.

«З огляду на те, що порт Нагоя є найбільш завантаженим портом Японії й обробляє приблизно 10% від загального обсягу торгівлі країни, наслідки цього збою, ймовірно, будуть далекосяжними та можуть вплинути на світову економіку, – зауважив Крейг Джонс, віцепрезидент компанії Ontinue Inc. із операцій безпеки, повідомляє SiliconANGLE. – Вплив може бути особливо значним, враховуючи наявні проблеми глобального ланцюга постачання, які вже загострилися через пандемію COVID-19».

Незрозуміло, як керівництво порту Нагоя відреагує на вимоги сплати викупу. Але Даррен Гуччіоне, співзасновник і виконавчий директор компанії Keeper Security Inc., вважає, що хоча галузеві експерти та державні установи радять організаціям не платити за атаку програм-вимагачів, це складне рішення, оскільки організація ризикує втратити конфіденційну інформацію, доступ до критично важливих файлів і всієї мережевої інфраструктури, необхідної для ведення бізнесу.

«На жаль, для деяких організацій та їхніх клієнтів зловмисники можуть зберігати конфіденційну особисту інформацію. Сплата викупу не є гарантією того, що інформація все одно не буде продана, – додав Гуччіоне. – Відновлення після атак такого характеру може тривати багато часу і призвести до репутаційних та операційних збитків. Найбільш економічно ефективним методом боротьби з кібератаками є інвестування в запобігання їх виникненню за допомогою архітектури кібербезпеки».

Група програм-вимагачів LockBit вперше з’явилася у 2020 році й працює як сервіс програмного забезпечення для атак. У січні цього року у звіті NCC Group LockBit була названа найактивнішою загрозою на планеті.

Також вона стояла за нападом на Managed Care of North America Inc. У червні в Арізоні був заарештований підозрюваний член банди, якого звинувачують у причетності до кількох атак програм-вимагачів LockBit проти компаній у США, Азії, Європі й Африці.

Раніше ProIT повідомляв, що ще одна російська хакерська група шпигувала за українськими військовими за допомогою JavaScript-коду.


Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.