ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Уряд Японії виділить ще $13,3 мільярда на підтримку вітчизняних чипів

author avatar ProIT NEWS

Уряд Японії виділив додаткові $13,3 мільярда (2 трильйони єн) для розвитку внутрішньої напівпровідникової промисловості, повідомляє JapanTimes.

Очікується, що фінансування буде розподілено між виробництвом і дослідженнями. Більшість коштів, ймовірно, спрямують на підтримку TSMC і Rapidus. Приблизно $376 мільйонів (570 мільярдів єн) будуть виділені в окремий фонд для збільшення стабільних поставок мікросхем до Японії.

Як зазначає NetworkWorld, рішення було ухвалено наприкінці року на хвилі державних та приватних інвестицій в інновації у сфері виробництва мікросхем, які покликані вивести Японію в лідери напівпровідникових технологій.

У квітні японський уряд пообіцяв виділити $532 мільйони на проєкти з розробки та виробництва чипів наступного покоління, включно з угодою з Rapidus щодо виробництва 2-нм чипів у Японії до 2025 року.

Виробники мікросхем Micron і TSMC також оголосили про інвестиції у напівпровідникову промисловість Японії. TMSC пообіцяла виділити близько $7,4 мільярда для створення другого заводу з виробництва напівпровідників у Японії, тоді як Micron оголосила про плани інвестувати до $3,6 мільярда, щоб запровадити в Японії ультрафіолетову літографію (EUV).

Минулого місяця японська компанія Canon оголосила, що запускає машину для літографії з нано-відбитком (NIL), яка, як стверджується, здатна виробляти деталі до 5-нм вузла і з часом зможе виробляти 2-нм вузли, коли технологія буде вдосконалена.

Зараз Японія опинилася в центрі уваги торговельної війни між США та Китаєм, яка триває. На початку 2023 року Японія погодилася заборонити експорт передових обчислювальних чипів, пристроїв, які їх містять, і певних виробів для виробництва напівпровідників, включно з машинами для екстремальної ультрафіолетової літографії.

У результаті, окрім фінансової підтримки своєї вітчизняної напівпровідникової промисловості, Японія також прагне налагодити партнерські відносини з іншими юрисдикціями та зміцнити свою глобальну позицію в галузі мікросхем.

У липні було створено Цифрове партнерство ЄС-Японія для покращення співпраці між двома регіонами з цифрових питань. Крім інвестицій у квантові та високопродуктивні обчислення (HPC) і регулювання штучного інтелекту, уряди пообіцяли контролювати глобальний ланцюжок постачання мікросхем і надавати підтримку японським напівпровідниковим компаніям, які хочуть працювати в межах ЄС.

Єврокомісар Тьєррі Бретон тоді заявляв, що ЄС прагне «зменшити ризик» своїх власних ланцюгів постачання технологій шляхом впровадження політики для зменшення своєї залежності від технологій китайського виробництва, зокрема мікросхем.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.