ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

На навчання GPT-4 витрачено $78 мільйонів, а на Gemini Ultra – $191 мільйон. Звіт про інвестиції у ШІ

author avatar ProIT NEWS

Вчені зі Стенфордського університету детально дослідили розвиток і вплив штучного інтелекту на різні сфери. Ось 10 головних тез із дослідження, опублікованого у сьомому виданні звіту AI Index.

1. ШІ перевершує людину в деяких завданнях, але не у всіх

ШІ перевершив людську продуктивність у класифікації зображень, візуальному мисленні та розумінні англійської мови. Проте він відстає у складніших завданнях: математиці на рівні змагань, міркуванні та плануванні.

2. Індустрія продовжує домінувати у провідних дослідженнях ШІ

У 2023 році промисловість створила 51 помітну модель машинного навчання, тоді як наукові кола – лише 15. Разом компанії та науковці створили 21 помітну модель, що є новим рекордним показником.

3. Передові моделі стають набагато дорожчими

За оцінками AI Index, витрати на навчання найсучасніших моделей ШІ досягли безпрецедентного рівня. Наприклад, на навчання GPT-4 від OpenAI пішло приблизно $78 мільйонів, тоді як Gemini Ultra від Google обійшовся у $191 мільйон.

4. США в лідерах серед творців моделей штучного інтелекту

США випереджають Китай, ЄС і Велику Британію як провідне джерело найкращих моделей ШІ. У 2023 році 61 відома модель ШІ була створена американськими установами, що значно випереджає 21 модель із Європейського Союзу та 15 із Китаю.

5. Серйозно бракує надійних і стандартизованих оцінок відповідальності LLM

Нове дослідження Індексу штучного інтелекту виявило суттєвий брак стандартизації відповідального звітування про штучний інтелект. Провідні розробники, включно з OpenAI, Google та Anthropic, в основному перевіряють свої моделі за різними відповідальними тестами ШІ. Така практика ускладнює систематичне порівняння ризиків та обмежень кращих моделей ШІ.

6. Інвестиції в генеративний ШІ зростають

Інвестиції в генеративний ШІ зросли у 8 разів порівняно із 2022 роком, досягнувши $25,2 мільярда. Основні гравці у сфері, зокрема OpenAI, Anthropic, Hugging Face та Inflection, повідомили про значні раунди збору коштів.

7. ШІ робить працівників продуктивнішими та призводить до вищої якості роботи

У 2023 році зробили кілька досліджень, які оцінили вплив штучного інтелекту на трудову діяльність. Припустили, що ШІ дає змогу працівникам швидше виконувати завдання та підвищувати якість їхньої роботи.

Ці дослідження також показали потенціал ШІ для подолання розриву в навичках між низько- і висококваліфікованими працівниками. Інші дослідження застерігають, що використання ШІ без належного контролю може призвести до зниження продуктивності.

8. Науковий прогрес пришвидшується завдяки штучному інтелекту

У 2022 році ШІ почав пришвидшувати наукові відкриття. Однак у 2023 році з’явилися значущі наукові програми зі штучним інтелектом. Наприклад, AlphaDev, що робить алгоритмічне сортування ефективнішим, або GNoME, що полегшує процес відкриття матеріалів.

9. У США різко зростає регуляція ШІ

Кількість нормативних актів, пов’язаних зі штучним інтелектом, у США значно зросла за останній рік і за останні 5 років. У 2023 році було 25 нормативних актів, пов’язаних зі штучним інтелектом, порівняно з одним у 2016 році. Лише минулого року загальна кількість нормативних актів, пов’язаних із ШІ, зросла на 56,3%.

10. Люди в усьому світі усвідомлюють вплив штучного інтелекту, але все більше хвилюються

Компанія Ipsos зробила опитування, яке показало збільшення із 60% до 66% частки людей, що вірять у кардинальний вплив ШІ на їхнє життя в найближчі 3-5 років. 52% висловили занепокоєння через продукти й послуги зі штучним інтелектом. Це на 13% більше, ніж у 2022 році.

Згідно з даними Pew, 52% американців повідомляють про своє занепокоєння через ШІ, що на 14% більше за попередній рік.

Читайте також на ProIT: Galaxy AI недовго буде безкоштовним. Вже відомо, коли користувачі почнуть за це платити.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.