ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft додає ChatGPT AI до командного рядка Windows 11: подробиці

author avatar ProIT NEWS

Windows Terminal отримує додаткову функцію – чат AI на базі ChatGPT у Windows 11. Інтеграція ChatGPT тепер доступна в Terminal (Canary) – новому каналі розробки для тестування експериментальних функцій перед більш широким розгортанням. Про це повідомляє Windows Latest.

За допомогою ChatGPT AI Chat у Terminal можна використовувати штучний інтелект для створення команд, пояснення помилок та отримання рекомендацій.

Корпорація Microsoft планує, що Terminal використовуватиме ШІ для пояснення команд природною мовою або помилок, які виникають під час виконання команд. Також штучний інтелект може пропонувати певні дії. Наприклад, альтернативну команду, коли початкова не працює.

Як повідомляє Github commits, є один нюанс – ця функція не постачається з LLM. Це означає, що потрібно мати доступ до служби Azure OpenAI, щоб використовувати Terminal AI Chat.

Командний рядок із AI Chat

Інакше кажучи, більшість не зможе використовувати інтеграцію штучного інтелекту у Windows Terminal без доступу до служби API OpenAI на основі Azure, доступної лише за запрошенням. Це може змінитися в майбутньому, але наразі доведеться витрачати гроші на ключі API.

Докладніше про ШІ в командному рядку

Щоб використовувати Terminal Chat, спочатку потрібно завантажити програму з GitHub і встановити її на Windows 11. Після цього необхідно буде ввести кінцеву точку служби Azure AI і параметри Terminal Chat, а потім зберегти ці дані.

Термінальний чат ШІ

Вказане налаштування зв’язує Terminal Chat із призначеною службою штучного інтелекту (ChatGPT-3.5 або бажаною моделлю).

Зручність Terminal Chat полягає в його швидкості реагування й адаптивності. Коли ви вибираєте пропозицію, надану ШІ, вона копіюється безпосередньо в рядок введення Terminal. Цей вибір дизайну дає змогу переглядати команди перед виконанням.

Подібним чином Terminal Chat розпізнає активну оболонку, яка використовується, і надсилає цей контекст до служби штучного інтелекту. Вказаний індивідуальний підхід означає, що реакції ШІ спеціально адаптовані до середовища оболонки, будь то командний рядок або PowerShell, забезпечуючи відповідну і точну допомогу.

Pаніше ми повідомляли, що Microsoft на конференції Ignite 2023 представила інструменти Copilot для спрощення керування хмарним сервісом Azure разом з інструментом, який спрощує створення та розгортання програм штучного інтелекту на платформі Azure.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.