ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google відкладає запуск свого мультимодального ШІ Gemini на наступний рік

author avatar ProIT NEWS

Світ очікував на появу Gemini від компанії Google наприкінці цього року, але за повідомленням 9to5 google, доведеться трохи почекати, перш ніж ми побачимо нову модель штучного інтелекту від Google.

Gemini презентують як наступне покоління ШІ – мультимодальний штучний інтелект, який може обробляти різні типи даних і, як стверджується, має здатність розуміти та генерувати текст і зображення, а також інші типи контенту. Зокрема, вебсайти на основі ескізу або письмового опису.

Видання The Information, посилаючись на два анонімні джерела, повідомило, що запуск перенесено на наступний рік через те, що ШІ не обробляє належним чином деякі запити іншими мовами (не англійською). Глобальна підтримка мов є головним завданням Google у прагненні перевершити GPT-4 OpenAI.

Раніше представники компанії повідомили, що «зосереджені на тому, щоб якнайшвидше випустити Gemini 1.0, переконатися, що він конкурентоспроможний, сучасний». Нині ж у компанії кажуть, що Google все ще «завершує першу, найбільшу версію Gemini».

На конференції I/O Google повідомлялося, що Gemini «демонструє чудові мультимодальні можливості, яких не було у попередніх моделях».

Окрім розуміння тексту й зображень, ще однією метою нового ШІ є «висока ефективність інтеграції інструментів з API». Також у Google стверджують, що Gemini створено для «забезпечення майбутніх інновацій, таких як пам’ять і планування».

Хоча компанія уже має власну генеративну модель штучного інтелекту Bard, ChatGPT наразі користується більшою популярністю серед споживачів. Однак аналітики стверджують, що це може змінитися, коли Gemini нарешті буде запущено.

Водночас фахівці зауважують, що велике питання полягає в тому, як скоро Gemini буде інтегровано у такі сервіси Google, як Bard, Search і Workspace.

Більше про те, яким же буде Gemini, можна дізнатися за покликанням.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.