ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google вбудовує водяні знаки прямо у музику, згенеровану штучним інтелектом

author avatar ProIT NEWS

Аудіо, створене за допомогою моделі AI Lyria від Google DeepMind, буде позначено водяним знаком SynthID, щоб люди могли визначити, яка музика згенерована штучним інтелектом. Це стосується і звукових доріжок, створених за допомогою нових функцій генерації аудіо на YouTube.

У дописі в блозі DeepMind сказано, що водяний знак не повинен різати слух і «не ставить під загрозу враження від прослуховування». У той же час цей водяний знак буде помітний, навіть якщо звукову доріжку стиснуто, прискорено або зменшено, або якщо вона має додатковий шум.

Інструменти водяних знаків, такі як SynthID, розглядаються як важливий запобіжний засіб проти певної шкоди генеративного ШІ.

Виконавчий указ президента Джо Байдена щодо штучного інтелекту, наприклад, закликає до нового набору урядових стандартів для позначення водяних знаків на контенті, створеному ШІ. Це сфера, що багато обіцяє, але сучасні технології далеко не ідеальний засіб для захисту від підробок.

Згідно з даними DeepMind, аудіореалізація SynthID працює шляхом «перетворення аудіохвилі у двовимірну візуалізацію, яка показує, як спектр частот у звуці змінюється з часом». У ньому стверджується, що цей підхід «не схожий ні на що, що існує сьогодні».

Новина про те, що Google вбудовує функцію водяних знаків в аудіо, створене штучним інтелектом, з’явилася лише через кілька місяців після того, як компанія випустила бета-версію SynthID для зображень, створених Imagen на Vertex AI Google Cloud.

Водяний знак стійкий до редагування, наприклад обрізання або зміни розміру, хоча DeepMind попередив, що він не захищений від «екстремальних маніпуляцій із зображеннями».

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.