ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google запускає дві нові відкриті LLM

author avatar ProIT NEWS

Компанія Google оголосила про запуск Gemma – нового сімейства відкритих LLM. Починаючи з Gemma 2B і Gemma 7B, ці нові моделі були натхненні Gemini й доступні для комерційного та наукового використання, повідомляє TechCrunch.

Google не надав детального документа про те, як ці моделі працюють порівняно з аналогічними моделями Meta та Mistral, а лише зазначив, що вони «найсучасніші». Ці моделі є тією самою архітектурою, яку компанія використовувала для своїх моделей Gemini й попередніх моделей PaLM.

Щоб почати роботу з Gemma, розробники можуть отримати доступ до готових до використання блокнотів Colab і Kaggle, а також інтеграції з Hugging Face, MaxText і NeMo від NVIDIA. Після попереднього навчання та налаштування ці моделі можуть працювати скрізь.

Хоча у компанії підкреслюють, що це відкриті моделі, варто зазначити, що вони не є насправді повністю відкритими. Жанін Бенкс із Google наголосила на прихильності компанії до використання відкритого коду, але також зазначила, що Google дуже свідомо ставиться до моделей Gemma.

«Відкриті моделі зараз досить широко розповсюджені в галузі. І це часто відноситься до відкритих моделей, де є широкий доступ для розробників і дослідників для точного налаштування моделей. Водночас умови використання (такі речі, як перерозподіл, а також право власності на ті варіанти, які розроблені), змінюються залежно від власних конкретних умов використання моделі. Тому ми бачимо певну різницю між тим, що ми традиційно називаємо відкритим вихідним кодом. Ми вирішили, що має найбільший сенс називати наші моделі Gemma відкритими моделями», – сказала Бенкс.

Це означає, що розробники можуть використовувати моделі для висновків і точно налаштовувати їх за бажанням. Команда Google стверджує, що розміри моделі добре підходять для багатьох випадків використання.

«За останній рік якість генерації значно підвищилася. Те, що раніше входило в компетенцію надзвичайно великих моделей, тепер можливо з ультрасучасними меншими моделями. Це відкриває абсолютно нові способи розробки застосунків штучного інтелекту, включно з можливістю запускати висновки та налаштовувати на локальному настільному комп’ютері чи ноутбуці за допомогою графічного процесора RTX або на одному хості в GCP із хмарними TPU», – сказав директор з управління продуктами Google DeepMind Тріс Варкентін.

Також це стосується відкритих моделей від конкурентів Google, тож необхідно буде побачити, як моделі Gemma працюють у реальних сценаріях.

Окрім нових моделей, Google також випускає новий відповідальний генеративний інструментарій ШI, який надає посібники й основні інструменти для створення безпечніших програм ШI за допомогою Gemma, а також інструмент для налагодження.

Раніше ProIT повідомляв, що штучний інтелект від Google тепер має нову назву – Gemini.

Крім того, ми писали, що Samsung видаляє Google Assistant зі своїх Smart TV.

Читайте також, що чат-бот Ernie AI від Baidu з’явиться у нових смартфонах Samsung Galaxy S24.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.