ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google готується до запуску конкурента GPT-4 – Gemini. Ось що відомо про майбутню модель ШІ

author avatar ProIT NEWS

Google готується до запуску Gemini – своєї відповіді на GPT-4 OpenAI, повідомляє Insider.

Ця технологія є мультимодальною моделлю штучного інтелекту наступного покоління, над якою працює команда дослідників з об’єднаних підрозділів штучного інтелекту Google DeepMind і Google Brain. Очікується, що Google випустить модель пізніше цього року.

Світ технологій уважно спостерігав за майбутнім випуском, і багато хто міркував про здатність моделі перевершити свого основного конкурента – велику мовну модель OpenAI GPT-4.

Аналіз, у якому було заявлено про перевагу штучного інтелекту Google над GPT-4, викликав запеклі дебати в Інтернеті, до яких долучився навіть генеральний директор OpenAI Сем Альтман.

Хоча подробиць про нову пропозицію Google поки що мало, ось що ми знаємо наразі.

Gemini від Google – мультимодальний штучний інтелект. Це означає, що він може обробляти більше одного типу даних.

Очікується, що модель зможе обробляти зображення й текст, забезпечуючи такі функції, як письмовий аналіз візуальних графіків. До того ж Google покращує можливості генерації коду, щоб конкурувати з GitHub Copilot від Microsoft, який працює на основі OpenAI.

У повідомленні у блозі Google зазначено, що після завершення тестування й тонкого налаштування модель буде доступна у різних розмірах і можливостях.

Gemini наслідує AlphaGo, який був розроблений компанією Google DeepMind і став першою комп’ютерною програмою, яка перемогла професійного гравця в Go. Історія штучного інтелекту почалася ще у 2016 році, коли AlphaGo переміг найкращого у світі гравця в Go Лі Седола.

Техніки, які використовувались в AlphaGo, будуть поєднані з технологією ChatGPT, повідомляв у червні Деміс Хассабіс, очільник DeepMind.

«На високому рівні ви можете думати про Gemini як про поєднання деяких сильних сторін систем типу AlphaGo з дивовижними мовними можливостями великих моделей», – зазначив він.

У Google настільки близькі до запуску Gemini, що вже роздали ранню версію моделі невеликій групі компаній.

Джерела, знайомі з результатами тестування, повідомляють, що Gemini може мати перевагу над GPT-4, оскільки використовує дані Google й інформацію, зібрану з Інтернету, і може точніше розуміти наміри користувача.

Модель генерує менше неправильних відповідей, що є поширеною проблемою штучного інтелекту.

Дослідники, які ведуть блог SemiAnalysis, також передбачили, що Google Gemini, швидше за все, перевершить GPT-4 через можливість використовувати сучасні мікросхеми.

Читайте також на ProIT: Чат-бот Bard від Google офіційно запустили в Україні.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.