ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google запускає свою найбільшу та «найпотужнішу» модель ШІ Gemini

author avatar ProIT NEWS

У компанії Google підтвердили запуск своєї останньої, найдосконалішої моделі штучного інтелекту Gemini, яка буде доступна у трьох різних форматах. Про це повідомляє Read Write.

За інформацією Google, Gemini є першою моделлю, яка може перевершити GPT-4 у багатьох сферах.

В офіційному релізі зазначено:

«Gemini також є нашою найбільш гнучкою моделлю, здатною ефективно працювати на будь-якому пристрої: від центрів обробки даних до мобільних пристроїв. Його найсучасніші можливості значно покращать спосіб створення та масштабування розробниками й корпоративними клієнтами за допомогою штучного інтелекту».

Вказана модель ШІ буде доступна у трьох різних форматах залежно від типу необхідного завдання. Gemini Ultra – це найбільша пропозиція, а також найефективніша модель для дуже складних потреб. Gemini Pro – це середня пропозиція із широким діапазоном, а Gemini Nano – компактна версія, яка найкраще підходить для завдань на мобільному пристрої.

Важливо те, що потужність Gemini 1.0 відображається у його здатності працювати на будь-якому пристрої: від великих центрів обробки даних до мобільного пристрою, який знаходиться у вашій кишені.

Ще одним серйозним активом для цього запуску Google є те, що Gemini показала кращу продуктивність на MMLU або масових багатозадачних завданнях розуміння мови, що є одним із ключових стандартів для вимірювання великих моделей ШІ. Це один із найпопулярніших методів перевірки знань і здібностей розв’язувати проблеми моделей штучного інтелекту, використовуючи комбінацію 57 предметів, таких як математика, фізика, історія, право, медицина, етика для перевірки як світових знань, так і вирішення проблем.

Сундар Пічаї, генеральний директор Google, сказав про знаковий запуск:

«Я вважаю, що перехід, який ми бачимо зараз із штучним інтелектом, буде найглибшим у нашому житті. Набагато більшим, аніж перехід до мобільних пристроїв чи Інтернету до цього. Штучний інтелект має потенціал для створення можливостей від щоденних до надскладних задач для людей у ​​всьому світі. Тепер ми робимо наступний крок у нашій подорожі з Gemini, нашою найпотужнішою моделлю на сьогодні, з високою продуктивністю у багатьох проведених тестах».

Google планує ліцензувати Gemini для користувачів через Google Cloud для використання у програмах, а також забезпечить використання програм Google AI для споживачів, таких як чат-бот Bard і Search Generative Experience.

Це сміливий важливий крок технічного гіганта, оскільки він прагне стати конкурентом OpenAI, розробника ChatGPT.

Однак можливо, що ця модель ШІ поки не буде доступна у Європі чи Великій Британії, що пов’язано з нормативними регулюваннями. Додаткова інформація з’явиться згодом.

Раніше ми повідомляли, що запуск Gemini було відкладено на початок наступного року через те, що ШІ не обробляє належним чином деякі запити іншими мовами (не англійською). Глобальна ж підтримка мов є головним завданням Google у прагненні перевершити GPT-4 від OpenAI.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.