ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

У січні Україна імпортувала дронів на $99 мільйонів – майже стільки ж, скільки і телефонів

author avatar ProIT NEWS

Центр економічної стратегії (ЦЕС) повідомив, що у січні 2024 року Україна у грошовому еквіваленті імпортувала майже стільки ж дронів, скільки і телефонів. За місяць до країни ввезли безпілотників на $99 мільйонів, що становить 2% від усього імпорту.

98% дронів (за вартістю) було імпортовано з Китаю. Таким чином, безпілотники увійшли в топ-10 імпортованих в Україну товарів. Водночас телефонів імпортували на $114 мільйонів (2,2% від імпорту). Приблизно 70% із них (за вартістю) було імпортовано з Китаю.

Для порівняння. За весь 2023 рік імпорт безпілотних літальних апаратів становив лише 0,7% від загального імпорту, або $441 мільйон. Частка китайського імпорту дронів зросла до 21,4% із 16% у 2023 році. Натомість частка імпорту з ЄС впала нижче 50%.

Протягом останніх тижнів зростає кількість ударів українських дронів по військових та інфраструктурних об’єктах на території рф. Зокрема, безпілотники СБУ за останній час успішно атакували вже 12 нафтопереробних заводів росії.

Напередодні Кабмін виділив додаткові 5 мільярдів гривень на потреби сил безпеки та оборони. Кошти спрямують на закупівлю дронів, необхідних для захисників на передовій.

Читайте також на ProIT: ШІ від Palantir допоможе розміновувати Україну – подробиці угоди.

Також ми аналізували, що допомагає, а що навпаки заважає Україні стати № 1 у виробництві БПЛА.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.