NVIDIA готує китайський ШІ-чип H20 для конкуренції з Huawei
2 хв.

NVIDIA готує китайський ШІ-чип H20 для конкуренції з Huawei

author avatar ProIT NEWS

У той час як більшість гравців технологічної індустрії одержимі штучним інтелектом, китайські фірми зайшли в глухий кут через посилення торгових обмежень, повідомляє ExtremeTech.

США та їхні торгові партнери обмежили доступ Китаю до передових мікрочипів та обладнання, необхідного для їх виробництва. Повідомляється, що крупний гравець у сфері ШІ-чипів NVIDIA працює над новим китайським прискорювачем ШІ під назвою H20, який буде сумісний із забороною на експорт і продаватиметься за конкурентоспроможною ціною.

США почали посилювати тиск на Китай у 2019 році, заборонивши продавати американські технології, зокрема і компанії Huawei. Відтоді обмеження посилилися й охопили широкий спектр китайських галузей промисловості.

Навіть компанії, які працюють не на території США, повинні відповідати вимогам, якщо вони використовують технологію, контрольовану США. Ось чому тайванська компанія TSMC і європейська фірма, яка виготовляє літографічне обладнання для виробництва мікросхем, були змушені змиритися з цим.

Обмежуючи доступ до апаратного забезпечення для машинного навчання, США сподіваються уповільнити розвиток Китаєм складних військових технологій. Однак нещодавні досягнення в китайських мікросхемах ARM викликають у деяких сумніви, чи дійсно працюють торговельні обмеження.

Незважаючи на це, найкращі прискорювачі штучного інтелекту NVIDIA, включаючи H100 і специфічний для Китаю H800, заборонені за чинними правилами.

H20 не буде таким швидким, як H100, але перші дані свідчать про те, що він може отримати своє в Китаї. Карта прискорювача штучного інтелекту Huawei 910B набула популярності, оскільки компанії побоюються втратити доступ до технології NVIDIA через посилення обмежень. NVIDIA може відмовитися від своєї звичайної гігантської норми прибутку, щоб конкурувати з Huawei.

Reuters повідомляє, що компанія приймала замовлення на H20 від $12 тисяч до $15 тисяч за картку. Для порівняння, Huawei 910B продавався лише за $17 тисяч. H100 зазвичай продається за $30-$40 тисяч.

H800 лише для Китаю був дозволений за попередніми правилами, але тепер він заборонений. Фото: NVIDIA

Китайські фірми нібито були стурбовані тим, що новий чип NVIDIA буде недостатньо потужним. Хоча H20 може програти 910B у продуктивності FP32, він має кращу швидкість з’єднання. Це життєво важливо під час підключення великої кількості карток для спільної роботи над проблемою, що необхідно під час навчання та запуску великих мовних моделей.

Також стверджується, що NVIDIA планує розпочати повне виробництво H20 у другому кварталі цього року. Компанія також може працювати над додатковими чипами ШI для Китаю, але поки немає інформації про прискорювачі L20 і L2.

Це не перша подібна зміна. Раніше ProIT писав про те, що NVIDIA випустить повільнішу версію ігрового чипа в Китаї, щоб відповідати експортному контролю США.

Також ми повідомляли, що процесор Intel Meteor Lake раптово став більш ніж на 10% швидшим після оновлення BIOS.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.