NVIDIA випустить повільнішу версію ігрового чипа в Китаї, щоб відповідати експортному контролю США
Приблизно хвилину

NVIDIA випустить повільнішу версію ігрового чипа в Китаї, щоб відповідати експортному контролю США

author avatar ProIT NEWS

Американський гігант із виробництва мікросхем NVIDIA має намір випустити в Китаї скориговану версію ігрового процесора з нижчою продуктивністю, щоб відповідати експортним обмеженням США. Про це повідомляє CNBC.

Сторінка продукту на вебсайті NVIDIA для китайських споживачів показує, що нова Nvidia RTX 4090D, яка, за словами представника, буде випущена в січні, має на 11% менше ядер CUDA (Compute Unified Device Architecture), ніж версії чипа, які продаються за межами Китаю.

RTX – це лінійка передових ігрових графічних процесорів або графічних процесорів NVIDIA. Архітектура CUDA компанії, по суті, є еквівалентом GPU для ядер CPU, які є процесорами.

Представник компанії сказав Reuters, що чип був «розроблений для повної відповідності експортному контролю уряду США». Він також додав, що NVIDIA «широко співпрацювала з урядом США» під час розроблення вказаного продукту.

Вашингтон запровадив щодо Китаю обмеження на експорт, які перешкоджають компаніям у країні отримати доступ до деяких із найсучасніших чипів американських фірм. Обмеження експорту спрямовані насамперед на мікросхеми для застосунків зі штучним інтелектом, але ігрові процесори також знаходяться на лінії вогню, оскільки багато з них також можуть використовуватися з ШІ.

Згідно із заявою Комісії з цінних паперів і бірж від 17 жовтня, Nvidia RTX 4090 була включена до списку заборонених чипів, вироблених у США. На своєму вебсайті NVIDIA повідомила, що чип RTX 4090D використовує ШІ для підвищення продуктивності.

Акції NVIDIA зросли у 2023 році (з початку року більш ніж утричі). Компанія виграла від стрімкого попиту на штучний інтелект. Багато в чому завдяки величезному галасу, викликаному чат-ботом ChatGPT від OpenAI.

Раніше ProIT повідомляв, що процесор Intel Meteor Lake раптово став більш ніж на 10% швидшим після оновлення BIOS.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.