ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Схоже, що Ubuntu 24.04 LTS працюватиме на ядрі Linux 6.8

author avatar ProIT NEWS

Цими вихідними компанія Canonical оголосила про свої плани щодо ядра за замовчуванням, яке використовується в майбутньому випуску Ubuntu 24.04 LTS (Noble Numbat). Схоже, було ухвалено рішення поставити його разом із майбутньою серією ядра Linux 6.8, повідомляє 9to5 linux.com.

Найбільшою зміною стане майбутня серія робочих середовищ GNOME 46, яка принесе численні нові функції та вдосконалення. Наприклад, значно вдосконалений файловий менеджер Nautilus (Files), вбудовану підтримку зображень WebP, більш оптимізовану програму «Параметри», підтримку headless setup для Xwayland із графічним драйвером NVIDIA, дистанційним входом через GDM (GNOME Display Manager) і багато іншого.

Тепер команда ядра Ubuntu від Canonical підтвердила, що Ubuntu 24.04 LTS (Noble Numbat) працюватиме на базі майбутньої серії ядра Linux 6.8, яке наразі активно розробляється, а другий реліз-кандидат доступний для публічного тестування із 28 січня 2024 року.

Щоб переконатися, що під час запуску Ubuntu 24.04 LTS наприкінці квітня не виникне жодних проблем з апаратним забезпеченням, Canonical надала експериментальні збірки останнього ядра Linux 6.8 Release Candidates для ранніх користувачів Ubuntu 24.04 LTS, які хочуть допомогти їм у ppa:canonical-kernel-team/unstable.

Крім багатьох нових функцій, включених у ядро ​​Linux 6.8, команда ядра Ubuntu від Canonical також додасть деякі зміни, характерні для Ubuntu. Зокрема, новий набір патчів Apparmor/Stacking LSM, застосування перевірки retpoline ABI, заміна Ubuntu FAN на OVN/OpenVSwitch/MicroOVN рішення на основі зсувів, а також використання останньої версії GCC з увімкненими покажчиками кадрів.

Звичайно, доставка Ubuntu 24.04 LTS із ядром Linux 6.8 є чудовою новиною для всіх, хто хоче встановити або оновити свої попередні системи Ubuntu LTS до серії Noble Numbat. Навіть якщо ядро ​​Linux 6.8 не є серією LTS, воно забезпечує підтримку найновішого апаратного забезпечення та надає користувачам Ubuntu доступ до найновіших функцій ядра.

Будьте впевнені, що перший реліз точки Noble Numbat, Ubuntu 24.04.1 LTS, який, імовірно, побачить світ пізніше цього року, постачатиметься з новим ядром HWE (Hardware Enablement) із майбутнього випуску Ubuntu 24.10, що має вийти вже у жовтні.

Наприкінці 2023 року Canonical випустила операційну систему Ubuntu 23.10 (Mantic Minotaur), яка містить деякі з найновіших технологій GNU/Linux, покращену апаратну підтримку та багато інших змін.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.