ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Ubuntu 23.10 (Mantic Minotaur) офіційно випущено з Linux 6.5 і GNOME 45

author avatar ProIT NEWS

Kомпанія Canonical офіційно випустила операційну систему Ubuntu 23.10 (Mantic Minotaur), яка містить деякі з найновіших технологій GNU/Linux, покращену апаратну підтримку та багато інших змін. Про це повідомляє 9to5 linux.com.

Ubuntu 23.10 працює на основі найновішої серії ядра Linux 6.5, яке було покращено для настільного комп’ютера та сервера Ubuntu за допомогою модулів, стиснутих за допомогою zstd, щоб пришвидшити час завантаження, нового набору патчів Apparmor/Stacking LSM, оновленого набору патчів shiftfs, підтримки idmapped Ceph mounts, відновлення сторінок LRU для кількох поколінь, увімкнення за замовчуванням, і орієнтовано на настільні налаштування .config для ядра з низькою затримкою.

Також він містить найновішу серію робочих середовищ GNOME 45, яка наділена новими функціями, як-от новий індикатор активності, новий індикатор камери, нове швидке налаштування для зміни підсвічування клавіатури, значно покращені й оновлені програми налаштування та диспетчер файлів Nautilus, а також багато інших змін.

Деякі програми Snap за замовчуванням отримали покращення продуктивності, наприклад Firefox Snap, який тепер має стандартний режим Wayland, увімкнений за замовчуванням під час використання сеансу Wayland для швидшого перегляду.

Інсталятор Ubuntu Desktop Installer також було оновлено з експериментальним параметром інсталяції ZFS у кореневому режимі та мінімальною інсталяцією як параметром інсталяції за замовчуванням.

Іншою експериментальною функцією, представленою в Ubuntu 23.10, є підтримка розблокування повнодискових зашифрованих інсталяцій без введення парольної фрази на пристроях, що підтримують TPM 2.0.

Щоб покращити загальну безпеку Ubuntu за замовчуванням, ядро ​​Mantic Minutaur було налаштовано таким чином, щоб програми мали профіль AppArmor для використання непривілейованих просторів імен користувачів. Цю зміну було зроблено, щоб пом’якшити більшу поверхню атаки, представлену непривілейованим простором імен користувачів.

«У цьому випуску ми підняли планку того, що означає захист за замовчуванням для Ubuntu, і підготували основу для нашого наступного випуску з довгостроковою підтримкою. Ми раді, що користувачі можуть протестувати наше сховище ключів дискового шифрування з апаратною підтримкою на робочому столі Ubuntu разом із новим App Center, який спрощує пошук потрібного програмного забезпечення, ніж будь-коли», – сказав Олівер Сміт, старший менеджер із продуктів Ubuntu у Canonical.

Крім того, Ubuntu 23.10 пропонує абсолютно новий App Store під назвою App Center, написаний на Google Flutter SDK, як і Ubuntu Desktop Installer, який замінює попередній Snap Store. Новий App Store надає повний доступ до всіх програм Canonical Snap, а також підтримує формат пакетів DEB.

Інші зміни включають Netplan як серверну систему зберігання налаштувань за замовчуванням для NetworkManager, попередньо встановлену програму GNOME Clocks, нову автономну програму Firmware Updater для швидкого оновлення мікропрограми вашого пристрою, підтримку плат Raspberry Pi 5 і SiFive HiFive Pro P550 і підтримку автоматичної реєстрації від служб сертифікації Active Directory.

«Під капотом» Ubuntu 23.10 (Mantic Minotaur) використовує GCC 13 як системний інсталятор за замовчуванням, GNU Binutils 2.41, PHP 8.2, GNU C Library (glibc) 2.38, Go 1.20, LLVM 17 і багато найновіших технологій GNU/Linux.

Офіційні версії Ubuntu також постачаються з оновленими робочими середовищами, включаючи KDE Plasma 5.27 LTS для Kubuntu та Ubuntu Studio, LXQt 1.3.0 для Lubuntu, Cinnamon 5.8 для Ubuntu Cinnamon і Budgie 10.8 для Ubuntu Budgie.

Читайте також на ProIT: Debian 12 «Bookworm» – це надійний дистрибутив Linux і можлива альтернатива Ubuntu.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.