ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Випущена бета-версія Zorin OS 17 зі швидкими налаштуваннями

author avatar ProIT NEWS

Команда Zorin OS оголосила про загальний доступ для публічного тестування бета-версії майбутнього випуску Zorin OS 17, яка обіцяє нові та цікаві функції, повідомляє 9to5 linux.

Бета-версія Zorin OS 17 отримана від серії операційних систем Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish), яка підтримується протягом тривалого часу, а точніше від випуску Ubuntu 22.04.3 LTS point з ядром Linux 6.2 і графічним стеком Mesa 23.0 і представляє сучасний робочий стіл.

Попри те, що вона базується на Ubuntu 22.04 LTS, яка використовує серію робочих середовищ GNOME 42, бета-версія Zorin OS 17 постачається з новішим робочим столом GNOME, а саме GNOME 43. Вона містить швидкі налаштування, повну тематику GTK4, розширений досвід мозаїки вікон, новий режими живлення, новий знімок екрана та запис екрана, а також нову вдосконалену функцію огляду дій.

Також представлена нова функція багатозадачності під назвою Spatial Desktop, яка включає два ефекти робочого столу, щоб зробити робочий стіл Zorin OS більш цікавим у використанні, а саме Desktop Cube і Spatial Workspace Switcher. Вони не увімкнені за замовчуванням, тому вам потрібно буде активувати їх за допомогою інструмента Zorin Appearance у розділі Effects.

Як згадувалося раніше, бета-версія Zorin OS 17 використовує серію робочих середовищ GNOME 43, але багато попередньо встановлених програм GNOME зберігаються під номерами версій зі стеку GNOME 42, включеного до серії операційних систем Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish).

Серед інших важливих змін Zorin OS 17 має менші за розміром спливні вікна стану для гучності та яскравості, спільний доступ до віддаленого робочого столу за допомогою RDP, більш спрощений вибір попередньо встановлених програм у випуску Zorin OS Core, підтримку новішого обладнання й оновлений логотип.

Також Zorin OS 17 обіцяє два нових макети, які імітують старе робоче середовище GNOME 2 і робочий стіл Google Chrome OS, але вони будуть доступні лише у випуску Zorin OS 17 Pro.

Zorin OS 17 beta доступна для завантаження прямо зараз з офіційного сайту. Це попередня версія, яка може містити помилки або незавершені функції, тому не встановлюйте та не використовуйте її для робочих процесів. Остаточний випуск Zorin OS 17 буде доступний найближчими тижнями.

Раніше ми повідомляли, що Mozilla опублікувала остаточну збірку веббраузера Firefox 120.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.