ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Canonical випускає Ubuntu Core 24 для IoT, Edge і вбудованих пристроїв

author avatar ProIT NEWS

Canonical представила Ubuntu Core 24 як останню стабільну версію офіційної версії Ubuntu, оптимізовану для IoT, а також для вбудованих і периферійних пристроїв.

Ubuntu Core 24 постачається як повністю контейнерний варіант Ubuntu 24.04 LTS (Noble Numbat), який представляє ядро ​​з повною можливістю витіснення, щоб гарантувати відповіді з обмеженим часом та активувати розширені функції реального часу на сертифікованому апаратному забезпеченні Ubuntu від партнерів Canonical.

Як повідомляє 9to5 linux.com, основні моменти включають набори перевірок для створення власних образів Ubuntu Core, кращий контроль над автоматичними мережевими запитами, офлайн-модернізацію, покращену інтеграцію GPU для AIoT і графічних програм, а також підтримку Ubuntu Frame, захищеного сервера відображення Canonical для вбудованої Linux.

Крім того, цей випуск пропонує нові інтеграції керування пристроями з інструментом керування ландшафтом Canonical, знімки Azure IoT Edge для безперебійної інтеграції пристроїв Ubuntu Core зі службами Azure IoT Edge та нову інтеграцію операційної системи роботів (ROS) для розробників робототехніки, яким потрібні модульні розгортання.

«Ubuntu Core – це заблокована посилена вбудована версія Ubuntu, яка виводить програми Ubuntu на новий рівень та забезпечує нове покоління інтелектуальних пристроїв. В Ubuntu Core 24 ми раді представити повний стек штучного інтелекту з ядром у реальному часі, щоб забезпечити ухвалення критично важливих рішень для промислових, автомобільних і чутливих до безпеки вбудованих рішень», – сказав Марк Шаттлворт, генеральний директор Canonical.

Ubuntu Core 24 доступний для завантаження з офіційного вебсайту та підтримується на Raspberry Pi 2, 3, 4 і 5, Raspberry Pi Compute Module 3 (CM3) і 4 (CM4), Qualcomm DragonBoard, Intel NUC, а також у загальному x86_64, пристрої x86 KVM і RISC-V.

Для інсталяції потрібно щонайменше 384 МБ оперативної пам’яті (512 МБ із безпечним завантаженням UEFI та FDE) і мінімум 512 МБ локальної пам’яті.

Ubuntu Core 24 доступний у вигляді образів Ubuntu Server та Ubuntu Desktop.

Раніше ми повідомляли, що тепер ви можете встановити ядро ​​Linux 6.9 на Ubuntu 24.04 LTS. Ось як це зробити.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.