ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Вечір п’ятниці: як ФК «Ліверпуль» тренує TacticAI – ШІ-помічника від Google

author avatar ProIT NEWS

Компанія Google продемонструвала нову ШІ-розробку – футбольного помічника TacticAI. Його розробили разом з експертами футбольного клубу «Ліверпуль», повідомляється у блозі компанії. TacticAI може консультувати тренерів щодо кутових ударів.

TacticAI – це повна система штучного інтелекту з комбінованими прогнозними та генеративними моделями. Вона аналізує те, що сталося в попередніх іграх, і вносить коригування, щоб зробити певний результат більш імовірним.

TacticAI може давати тактичну інформацію (зокрема про кутові удари) за допомогою інтелектуального та генеративного ШІ (кутові призначають, коли м’яч виходить за лінію поля за воротами від гравця команди, що обороняється).

«Кутові удари мають високий потенціал для забивання голів, але розробка процедури покладається на поєднання людської інтуїції та ігрового дизайну, щоб визначити закономірності в суперницьких командах і реагувати на льоту», – повідомили в Google.
«Незважаючи на обмежену доступність даних золотого стандарту про кутові удари, TacticAI досягає найсучасніших результатів, використовуючи геометричний підхід глибокого навчання, щоб допомогти створити більш узагальнені моделі», – додали у компанії.

TacticAI був розроблений разом з експертами футбольного клубу «Ліверпуль» у межах багаторічної дослідницької співпраці. Оцінювачі-експерти у 90% випадків надавали перевагу пропозиціям TacticAI порівняно з тактичними установками, які можна побачити на практиці.

За даними компанії, TacticAI має розв’язати такі основні питання:

  • Що станеться за певної тактичної схеми виконання кутового удару? Наприклад, хто, найімовірніше, отримає м’яч і чи буде спроба удару?
  • Після того, як тактична схема зіграна, чи можна зрозуміти, що сталося? Наприклад, чи працювала подібна тактика добре в минулому?
  • Як можна скоригувати тактику, щоб досягти певного результату? Наприклад, як слід переставити гравців захисту, щоб зменшити ймовірність ударів по воротах?

У Google стверджують, що TacticAI може спричинити революцію у спорті для гравців, тренерів і вболівальників.

TacticAI можна використовувати для комп’ютерних ігор, координації руху робототехніки. Також він може давати поради тренерам чи футболістам.

«Такі види спорту, як футбол, є динамічною сферою для розробки штучного інтелекту, оскільки вони включають реальну багатоагентну взаємодію з мультимодальними даними. Вдосконалення штучного інтелекту для спорту може застосовуватися в багатьох сферах на полі та поза ним – від комп’ютерних ігор і робототехніки до координації руху», – повідомили в Google.

Аналітики передивляються безліч відеозаписів ігор, щоб розробити тактику чи контртактику, шукають схожі приклади й вивчають команди суперників.

TacticAI автоматично обчислює характеристики гравців, що дозволяє швидко відшукати потрібне. Результати пошуку ШІ були релевантними у 63% випадків, кажуть у компанії.

Також TacticAI дає змогу тренерам змінювати тактику виконання кутових ударів, щоб покращити ймовірність отримання певних результатів. Наприклад, зменшити ймовірність спроби удару при захисній установці.

«TacticAI може порекомендувати, як скоригувати позиції всіх гравців команди. Він пропонує зміни, завдяки яким тренери можуть швидше визначити важливі закономірності, а також ключових гравців, від яких залежить успіх чи провал тактики», – йдеться у блозі.

Компанія Google почала співпрацювати з ФК «Ліверпуль» для розвитку штучного інтелекту 3 роки тому. У 2022 році вони спільно розробили Graph Imputer, який показав, як ШІ можна використовувати у футбольній аналітиці. Система могла передбачати рухи гравців поза камерою, коли немає даних для відстеження. Інакше клубу довелося б відправляти скаута, щоб особисто спостерігати за грою.

Раніше ProIT повідомляв, що ШІ може створити гру за пʼять-шість годин.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.