ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Apple звільнить понад 700 працівників, у тому числі команди Apple Car і Micro-LED

author avatar ProIT NEWS

Apple планує звільнити більш ніж 700 співробітників, повідомляє 9to5mac.

Компанія щойно скасувала свій проєкт Apple Car, а також переглядає проєкт із розробки власних дисплеїв Micro-LED. Масштабні скорочення в Apple вплинуть на такі проєкти, як Apple Car і навіть Siri.

Як стало відомо з останнього звіту WARN, наданому Департаментом розвитку зайнятості Каліфорнії, компанія звільняє 58 співробітників одного зі своїх офісів у Санта-Кларі. Цей офіс належав LuxVue Technology – компанії, що спеціалізується на дисплеях Micro-LED, яку Apple придбала у 2014 році.

В останні місяці ширилися чутки про те, що Apple скасувала свої плани щодо розробки та виробництва власних дисплеїв Micro-LED для Apple Watch. Нещодавно Bloomberg повідомляв, що компанія відмовилася від проєкту, оскільки екрани було складно виробляти в достатній кількості.

Apple також подала понад 120 повідомлень про звільнення в Сан-Дієго, що узгоджується із січневим звітом про те, що компанія нещодавно закрила офіс обробки даних Siri, розташований там. Офіс відповідав за оцінку відповідей Siri користувачам і за покращення точності платформи.

Водночас Apple запропонувала перевести всіх постраждалих співробітників в офіси в Остіні, штат Техас, якщо вони погодяться.

Закриття проєкту Apple Car (відомого як Titan) також призвело до звільнень. Деякі з офісів, перерахованих у записах, були використані Apple для розробки й тестування власного електромобіля. Компанія активно працювала над створенням автомобіля з 2014 року, але низка викликів навколо цього змусили Apple відмовитися від проєкту на початку цього року.

Повідомлення про пристосування та перенавчання працівників (WARN) має на меті захистити працівників, вимагаючи від роботодавців повідомляти постраждалих працівників і представників місцевих органів влади за 60 днів до закриття заводу або масового звільнення. Це дає звільненим працівникам час для адаптації й переходу на нову роботу.

Зазвичай компанія намагається перерозподілити співробітників зі скасованих проєктів в інші відділи. Деяким інженерам, які працюють над Apple Car, запропонували роботу над функціями штучного інтелекту в Apple. Однак не у всіх є шанс отримати інше призначення, оскільки над цим проєктом працювало понад 2000 людей.

У той же час звільнення, пов’язані з командою Micro-LED, підтверджують чутки про те, що Apple займе більше часу для створення власних дисплеїв.

Що стосується звільнень, пов’язаних із Siri, то цей крок може бути пов’язаний із серйозною модернізацією віртуального помічника Apple, який вийде з iOS 18.

Раніше ProIT повідомляв, що Apple розробляє персональних домашніх роботів.

Також ми писали, що Apple випустила перший в історії спортивний фільм у форматі Immersive Video для Vision Pro.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.