ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Facebook та Instagram можуть стягувати від €13 до €19 за версію без реклами в ЄС

author avatar ProIT NEWS

Джерела повідомляють, що соціальна мережа Meta розглядає можливість стягувати €13 на місяць за мобільний телефон і €17 за комп’ютер, повідомляє The Guardian.

Meta Марка Цукерберга розглядає можливість стягувати з користувачів у ЄС €13 на місяць за доступ до безрекламної версії Instagram або Facebook на своїх телефонах, оскільки компанія бореться з регулятивним тиском на те, як вона використовує дані людей.

Згідно з даними джерел, близьких до дискусій, у Meta також обмірковують стягнення плати у розмірі €17 за використання Instagram і Facebook без реклами на робочому столі. Доступ до обох програм на смартфонах може коштувати приблизно €19 на місяць.

The Guardian пов’язує це із липневим рішенням Європейського суду правосуддя, найвищої інстанції в ЄС. Відповідно до Загального регламенту захисту даних Європи (GDPR), Facebook не може виправдовувати використання особистих даних для націлювання персоналізованої реклами на людей (її основного засобу заробітку грошей на управлінні платформою), якщо попередньо не отримати їхню згоду.

Використання плати за підписку як альтернативи обговорювалося в рішенні суду, яке підняло можливість стягувати «відповідну плату» за доступ до версії без реклами.

Meta обговорює свої плани з Комісією із захисту даних Ірландії, яка регулює бізнес у всьому ЄС, оскільки регіональна база Meta розташована в Дубліні, і з європейськими чиновниками у Брюсселі.

Згідно з даними WSJ, план називається SNA. Він передбачає підписку без реклами й дасть користувачам змогу продовжувати безкоштовний доступ до Facebook чи Instagram із персоналізованою рекламою або платити за версії без реклами.

Цей план може бути представлений наступного місяця, оскільки Meta має до кінця листопада виконати рішення Європейського суду.

Представник компанії сказав: «Meta вірить у цінність безкоштовних послуг, які підтримуються персоналізованою рекламою. Проте ми продовжуємо вивчати варіанти, щоб забезпечити дотримання нових нормативних вимог».

Макс Шремс, який подав успішні судові скарги на платформи Цукерберга, зауважив, що ці пропозиції були рівнозначні платі за фундаментальні права.

«Основні права не можна продавати, – сказав він. – Чи будемо ми далі платити за право голосу чи право на свободу слова? Це означатиме, що лише багаті можуть користуватися цими правами у той час, коли багато людей намагаються звести кінці з кінцями».

Згідно із новим законодавством ЄС про цифрові ринки (DMA), платформи Meta повинні будуть отримати чітку згоду, перш ніж відстежувати користувача в рекламних цілях.

Компанії, які входять до сфери дії DMA, уже вживають відповідних заходів. Протягом останнього місяця користувачів із ЄС, які відкривають програму вперше після періоду бездіяльності, запитують, чи бажають вони дати згоду на роботу сервісів, які відстежують їхню поведінку на телефоні.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.