ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Фахівці з відновлення даних поскаржилися на серйозне зниження якості USB-флешок

author avatar ProIT NEWS

Компанія з відновлення даних CBL заявила, що найновіші карти microSD і USB-накопичувачі часто мають ненадійні чипи пам’яті.

Експерти все частіше стикаються із пристроями з урізаними чипами пам’яті, з яких видалена інформація про виробника, а також з USB-накопичувачами, які використовують конвертовані карти пам’яті microSD, припаяні до плати. На цьому тлі в CBL дійшли висновку, що якість портативних флеш-накопичувачів стає все нижчою, повідомляє TechNewsSpace.

«Коли минулого року ми відкрили несправні USB-накопичувачі, то виявили тривожну кількість низькоякісних мікросхем пам’яті зі зниженою ємністю та видаленим логотипом виробника. Несправні карти пам’яті microSD також припаюються до USB-накопичувача та контролюються зовнішнім контролером на платі USB-накопичувача замість внутрішнього контролера самої карти microSD», – сказав Конрад Хайніке, керуючий директор CBL Datenrettung GmbH.

За даними компанії, не пройшли контроль якості мікросхеми пам’яті NAND. Швидше за все, вони були виготовлені великими виробниками, такими як SanDisk і Samsung. Замість того, щоб бути переробленими, ці мікросхеми якимось чином потрапляють на ринок.

Вивчаючи накопичувачі низької якості, спеціалісти CBL у низці випадків виявляли на мікросхемах пам’яті назву виробника розмитою, але їх все одно можна було ідентифікувати як продукцію SanDisk. В інших же випадках назва та логотип виробника чипа пам’яті були повністю видалені.

Частіше неякісні USB-накопичувачі виявлялися серед акційних подарунків, але в деяких випадках такі носії зустрічалися серед брендових товарів. Хоча CBL не уточнює, які саме компанії постачають неякісні флешки.

Іншим недоліком сучасних флеш-накопичувачів компанія називає технологію QLC, яка дозволяє зберігати більше даних в одній мікросхемі флеш-пам’яті. Чипи QLC стали занадто поширеними в дешевих дисках.

У CBL наголосили, що поєднання низькоякісних флеш-чипів і QLC посилює наявні проблеми з якістю, і додали:

«Не варто надто покладатися на надійність флеш-накопичувачів».

У звіті компанії не йдеться про шахрайські USB-накопичувачі, які нібито мають ємність у кілька сотень гігабайт, але насправді містять лише 16 ГБ або навіть 8 ГБ пам’яті. Однак такі пристрої також поширені й розроблені з використанням методів, подібних до USB-флеш-накопичувачів, про які попереджає CBL. Наприклад, використання карток microSD.

Раніше ProIT повідомляв, що вразливість у 5G-модемах Qualcomm і MediaTek зачіпає сотні смартфонів на Android та iOS.

Також ProIT писав, що NVIDIA випустить повільнішу версію ігрового чипа в Китаї, щоб відповідати експортному контролю США.

Ще ми повідомляли, що процесор Intel Meteor Lake раптово став більш ніж на 10% швидшим після оновлення BIOS.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.