ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Що можна підключити до iPhone 15 за допомогою USB-C?

author avatar ProIT NEWS

На iPhone 15 та iPhone 15 Plus компанія Apple нарешті позбулася порту Lightning і замінила його на USB-C. Це відкриває цілий новий світ зручності підключення аксесуарів і периферійних пристроїв, йдеться в матеріалі 9to5mac.

iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max йдуть ще далі, оскільки порт USB-C на моделях Pro підтримує швидкість USB-3, що забезпечує швидкість передачі даних до 10 Гбіт/с. USB-C дає змогу легко підключати дисплеї, зовнішні накопичувачі, камери та заряджати гаджет за допомогою того самого кабелю, що й усі інші пристрої. Ось що ви можете зробити зі своїм новим iPhone і його новим блискучим портом.

Універсальна зарядка USB-C

Якщо у вас є iPhone 15, ви, ймовірно, близькі до того, щоб мати змогу використовувати один кабель для зарядки всіх своїх пристроїв. Майже всі iPad мають порт USB-C, а всі комп’ютери Mac вже 10 років мають USB-C.

Найновіші Mac постачаються із зарядним пристроєм MagSafe від Apple, але їх також можна заряджати, підключивши до одного з портів USB-C. Apple TV останнього покоління постачається з пультом дистанційного керування USB-C, а Apple щойно випустила новий AirPods Pro із зарядним футляром USB-C. Тепер ви також можете придбати лише футляр USB-C окремо в Apple Store.

Компанія продає власні зарядні кабелі USB-C, а iPhone постачається з якісним плетеним кабелем у коробці. На відміну від Lightning, USB-C не є пропрієтарним.

Щоб зарядити свій пристрій Apple, ви можете використовувати будь-який зарядний кабель USB-C або аксесуар на ринку. Це включає в себе дешевші кабелі USB-C і кабелі USB-C різних стилів і довжини. Наприклад, Anker має дуже зручний подвійний адаптер живлення USB-C на 47 Вт.

Щоб зарядити свій iPhone на повній швидкості, потрібно використовувати адаптер живлення на 20 або 30 Вт. Ви можете сміливо використовувати адаптер живлення з більшою потужністю, ніж той, який постачається із вашим MacBook, а телефон автоматично керуватиме живленням.

Заряджайте інші пристрої за допомогою акумулятора iPhone 15

Тепер ви можете використовувати iPhone для зарядки інших аксесуарів. iPhone 15 може приймати до 27 Вт через порт USB-C, але сам також може видавати приблизно 4,5 Вт.

Це означає, що ви фактично можете використовувати свій запасний акумулятор iPhone для живлення та зарядки підключених аксесуарів. Якщо ваші AirPods розряджаються, то ви можете підключити їх до свого телефона, і телефон підзарядить ваш чохол AirPods.

Легке підключення до зовнішніх дисплеїв

Використовуйте кабель USB-C – HDMI й показуйте екран свого iPhone на телевізорі або моніторі 4K із дзеркальним відображенням екрана. Якщо ви переглядаєте фільм у програмі служби потокового відео, фільм автоматично заповнить розміри телевізора елементами керування відтворенням на сенсорному екрані. Легко продемонструвати свою бібліотеку фотографій або провести презентацію за допомогою Keynote, просто підключивши телефон безпосередньо до проектора.

Одним із варіантів використання iPhone є позиціонування смартфона як портативної ігрової консолі. Використовуючи потужність внутрішнього чипа A17 Pro, iPhone 15 Pro може запускати деякі топові ігри з високою точністю графіки. Підключіть ігровий контролер Xbox або PlayStation, підключіть телефон до телевізора та починайте гру.

Цифровий AV-адаптер Apple USB-C є хорошим вибором для цього випадку використання, оскільки він забезпечує HDMI, вихід живлення для безперервної зарядки та прохідний USB-C в одному зручному ключі.

Розширте локальне сховище за допомогою портативних жорстких дисків USB-C і SD-карт

Підключіть жорсткий диск USB-C або пристрій для читання SD-карт і переглядайте файли безпосередньо за допомогою програми Files на iPhone. Якщо ви їдете у відпустку і берете з собою спеціальну камеру, то можете імпортувати фотографії безпосередньо з SD-карти у бібліотеку фотографій свого iPhone.

Потім очистіть SD-карту і продовжуйте знімати, редагуючи та завантажуючи зроблені фотографії на великий сенсорний екран телефона. Камера на iPhone 15 Pro дає змогу записувати відео ProRes 4K зі швидкістю 60 кадрів/с безпосередньо на накопичувач USB-3. ProRes не стискається, а розміри файлів величезні, споживаючи гігабайти за хвилину запису.

Підключіть апаратні клавіатури та дротовий Інтернет

USB-C на iPhone підтримує майже будь-який основний аксесуар, який тільки можна придумати, без необхідності встановлення спеціальних драйверів чи додаткової конфігурації. Це означає, що ви можете підключити апаратну клавіатуру. Або якщо ви ведете подкаст у дорозі, то можете записувати його за допомогою мінімікрофона USB-C.

Інша можливість – дротовий Інтернет за допомогою адаптера USB-C до Ethernet. А якщо у вас є MIDI-клавіатура, то можна створювати пісні на ходу за допомогою такої програми, як GarageBand.

Дротові навушники, які працюють із телефоном і комп’ютером

Оскільки Apple відмовилася від роз’єму для навушників, більша частина світу перейшла на використання бездротових навушників Bluetooth, таких як AirPods. Але якщо ви все ще надаєте перевагу підключенню за допомогою дроту, використовувати дротові навушники з iPhone було незручно.

iPhone 15 працює з будь-якими навушниками USB-C, включно з новими навушниками Apple USB-C EarPods. Ці навушники працюватимуть із будь-яким комп’ютером із портом USB-C, тому ви нарешті зможете використовувати ті самі дротові навушники на телефоні, iPad і Mac. У наші дні все більше висококласних навушників і колонок також покладаються на підключення USB-C.

Підключіть багатопортові концентратори

USB-C дуже гнучкий і дає змогу передавати дані та живлення через один порт. Це означає, що ви можете носити один ключ, який є багатопортовим концентратором, що містить усі види вводу-виводу. Вони дуже зручні як аксесуари для iPad і Mac, а тепер працюють і з iPhone.

Наприклад, концентратор Anker 5-в-1 за $25 працюватиме з портом USB-3 USB-C на iPhone 15 Pro і дасть змогу користувачам підключатися до зовнішніх дисплеїв, підключатися до живлення, підключати USB-аксесуари та зовнішній дисплей – усе в той самий час.

Єдине, що ви повинні мати на увазі, це те, що iPhone може видавати на хаб потужність 4,5 Вт. iPad і Mac можуть запропонувати набагато більшу потужність живлення, тому, якщо ви використовуєте їх з iPhone, вам може знадобитися також підключити зовнішнє джерело живлення.

Нагадаємо, що Apple перейшла на USB-C через рішення комісії ЄС, яка ухвалила законодавство щодо зменшення електронних відходів через застосування USB-C як універсального роз’єму для телефонів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.