ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Французький ШІ-стартап випустив першу безкоштовну LLM – Mistral 7B

author avatar ProIT NEWS

Французький стартап зі штучного інтелекту Mistral оприлюднив свою першу велику мовну модель (LLM) – Mistral 7B. Як повідомляє TechCrunch, її, на відміну від конкурентів, можна використовувати абсолютно безкоштовно і без обмежень.

Модель Mistral 7B сьогодні доступна для завантаження різними способами, включаючи 13,4-гігабайтний торрент (включно з кількома сотнями сідерів).

Також компанія запустила репозиторій GitHub і канал Discord для співпраці й усунення несправностей.

Найважливіше те, що модель була випущена за ліцензією Apache 2.0 – високодозвільною схемою, яка не має жодних обмежень щодо використання чи відтворення, окрім зазначення авторства.

Це означає, що модель може використовуватися аматорами, багатомільярдними корпораціями чи Пентагоном, якщо у них є система, здатна локально запустити LLM, або вони готові платити за необхідні хмарні ресурси.

Mistral 7B є подальшим удосконаленням «маленьких» великих мовних моделей, таких як Llama 2, що пропонує подібні можливості за значно меншого навантаження на обладнання.

Основні моделі, такі як GPT-4, можуть зробити набагато більше, але вони набагато дорожчі та складніші в експлуатації, що призводить до того, що вони доступні лише через API або віддалений доступ.

«Наші амбіції – стати провідним прихильником спільноти відкритого генеративного штучного інтелекту та привести відкриті моделі до найсучаснішої продуктивності», – написала команда Mistral у дописі в блозі, що супроводжує випуск моделі.

Засновники стартапу мають перевагу, оскільки працювали над подібними моделями в Meta та Google DeepMind. Mistral займається розробкою та навчанням мовних моделей штучного інтелекту і має намір скласти конкуренцію OpenAI. На початку 2024 року Mistral планує запустити велику мовну модель генеративного ШІ по аналогії з ChatGPT.

У червні французький ШI-стартап залучив величезний початковий раунд у розмірі $113 млн уже через місяць після запуску (стартап на той момент навіть не мав готового продукту).

Раніше ми повідомляли, що OpenAI купує ігровий стартап Global Illumination для роботи над основними продуктами ChatGPT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.