ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google додає інструменти модернізації застосунків до Generative AI Platform: як це допоможе DevOps і DataOps

author avatar ProIT NEWS

Цього тижня Google додав можливості автоматизованого рефакторингу до інструментів генеративного ШІ, які він робить доступними для написання коду в Google Cloud, повідомляє DevOps.com.

Крім того, Duet AI для Google Cloud тепер інтегровано зі службами керування API Apigee й інтеграції програм Google. Це дає змогу розробляти, створювати та публікувати інтерфейси прикладного програмування (API), використовуючи прості підказки природної мови.

Про ці доповнення до попередньої версії Duet AI для Google Cloud було оголошено на конференції Google Cloud Next 2023. Планується, що вони стануть загальнодоступними пізніше цього року. Нові можливості обіцяють скоротити час і зусилля, необхідні для модернізації програм.

Наприклад, команди DevOps тепер можуть конвертувати код, написаний на C++, у Go і переносити цей застосунок у Cloud SQL – керовану службу реляційної бази даних, яку надає Google. Через інтерфейс природної мови ці завдання запускаються через підказку безпосередньо у середовищі розробки.

У компанії Google повідомили, що ці можливості зменшать необхідність покладатися на консультантів для перенесення застосунків і займуть набагато менше часу.

Крім того, загальна якість коду повинна покращитися за допомогою великих мовних моделей (LLM), які були навчені за допомогою коду, написаного розробниками Google, і найкращих практик, визначених інженерами програмного забезпечення компанії.

Організації заощадять час і зусилля, оскільки розробникам не потрібно розуміти, як створено наявний код програми.

Також Google почала співпрацювати з вибраними корпоративними ІТ-командами, щоб дозволити Duet AI використовувати знання з їхніх бібліотек і кодових баз, що залежать від контексту, для генерації пропозицій коду.

Окрім написання коду, компанія обґрунтовує використання Duet AI у Google Cloud для моніторингу продуктивності й усунення проблем ІТ шляхом виявлення кореляцій між середовищами застосунків. Наприклад, підказки природною мовою можна перевести в запити PromQL для аналізу показників часових рядів.

Duet AI також може надавати інтуїтивно зрозумілі пояснення складних записів журналу в Logs Explorer для легшого аналізу першопричин і надавати пропозиції щодо вирішення проблем, які виникли в інструменті звітування про помилки.

Duet AI включено у службу Google BigQuery, щоб допомогти розробникам писати код SQL і Python для доступу й аналізу даних. Він може генерувати повні функції та блоки коду, автоматично пропонувати завершення коду й пояснювати ваш код і запити SQL. За допомогою єдиного оператора SQL запит може з’єднати таблиці з базовими моделями ШІ, які Google надає через свій сервіс Vertex AI.

Водночас ІТ-команди можуть оптимізувати підказки за допомогою інструментів BigQuery Studio, виконувати аналіз тексту або генерувати нові атрибути для збагачення моделі даних BigQuery. Duet AI також дає змогу ІТ-командам генерувати векторні вбудовування у BigQuery для створення семантичних пошуків і запитів рекомендацій.

Поки що неясно, чи дозволять генеративні можливості штучного інтелекту автоматизувати цілі робочі процеси DevOps і DataOps, але багато завдань, які колись вимагали сценаріїв автоматизації, скоро будуть автоматизовані за допомогою моделей ШІ, вбудованих у платформи DevOps. Завдання та можливість полягає у тому, щоб визначити, як зробити ці можливості доступними для управління робочими процесами DevOps у безпрецедентному масштабі.

Читайте також у матеріалі ProIT: Як штучний інтелект вирішує проблеми моніторингу та спостереження в DevOps.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.