ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google інвестує $1 мільярд у створення першого центру обробки даних у Великобританії

author avatar ProIT NEWS

Компанія Google оголосила про інвестиції в розмірі $1 мільярд у новий центр обробки даних у Великій Британії, який сприятиме розвитку інновацій ШІ та підтримуватиме клієнтів Google Cloud у регіоні. Це буде перший центр обробки даних Google у Великобританії, повідомляє NetworkWorld.

«Цей новий центр обробки даних допоможе задовольнити зростаючий попит на наш штучний інтелект і хмарні сервіси, а також надасть важливу обчислювальну потужність підприємствам по всій Великобританії, одночасно створюючи будівельні й технічні робочі місця для місцевої спільноти», – сказала Рут Порат, фінансовий директор Alphabet і Google.

Компанія присутня у Великій Британії протягом двох десятиліть і налічує близько 7000 співробітників тільки в цій країні.

Вказаний центр обробки даних буде розташований на ділянці площею 33 гектари в Уолтем-Кросс, графство Хартфордшир, поблизу Лондона.

Великобританія намагається позиціонувати себе як лідера в галузі технологій.

«Велика Британія є фантастичним місцем для інвестування, і інвестиції Google у розмірі $1 мільярд є свідченням того факту, що Великобританія є центром передового досвіду в технологіях і має величезний потенціал для зростання», – заявив прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак у заяві для преси.

Google наближається до інвестицій Microsoft у розмірі $3,2 мільярда протягом наступних 3 років у Великобританії для розвитку інфраструктури центру обробки даних штучного інтелекту.

У новому центрі обробки даних використовуватиметься повітряне охолодження відповідно до зобов’язань щодо застосування безвуглецевої енергії (CFE). До 2030 року компанія Google поставила перед собою мету скоротити нульові викиди вуглекислого газу в усіх своїх підрозділах.

Зростання інвестицій Google у Європі

У минулому Google інвестував у підводний кабель Grace Hopper, який з’єднує Великобританію зі США та Іспанією.

Крім того, компанія також оголосила про покупку ділянки Central Saint Giles у Лондоні за $1 мільярд у 2022 році.

Раніше у 2019 році Google оголосила про плани інвестувати $3,26 мільярда у Європу протягом 3 років, щоб збільшити присутність свого центру обробки даних на континенті. З 2007 до 2019 років компанія інвестувала в Європу $16,32 мільярда.

Крім цього оголошення у Великобританії, Google має центри обробки даних у Нідерландах, Данії, Фінляндії, Ірландії та Бельгії в Європі.

Google інвестувала €6,9 мільярда у європейські центри обробки даних у 2007-2018 роках, що підтримало економічну діяльність на суму €8,8 мільярда і створило в середньому 9600 робочих місць на рік.

Інвестиції Google узгоджуються із загальним зростанням інвестицій у центри обробки даних, оскільки ШІ сприяє зростанню в усіх регіонах. У нещодавньому звіті JLL EMEA Data Center повідомляється, що в першій половині 2023 року зафіксовано стрибок на 65% порівняно з попереднім роком. Лондон, Франкфурт, Амстердам, Париж і Дублін є найбільшими центрами обробки даних у Європі.

Раніше ProIT повідомляв, що Amazon скорочує сотні робочих місць у Prime Video та MGM Studios.

Читайте також на ProIT: Google підтвердив звільнення близько тисячі інженерів (насправді ж їх може бути більше).

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.