ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google тестує медичний чат-бот, змагаючись із Microsoft за прорив у галузі охорони здоров’я

author avatar ProIT NEWS

Google тестує програму штучного інтелекту, навчену відповідати на медичні запитання на експертному рівні. Це частина боротьби технологічного гіганта із конкурентами, включно з Microsoft, з метою впровадження останніх досягнень ШІ у широке використання в медичній галузі, повідомляє The Wall Street Journal.

Випуск ChatGPT у листопаді минулого року став відправною точкою для перших експериментів з використанням штучного інтелекту для допомоги пацієнтам.

Компанія Google робить ставку на те, що її технологія медичного чат-бота під назвою Med-PaLM 2 буде краще вести розмови на тему охорони здоров’я, ніж алгоритми більш загального призначення, оскільки чат-бот навчався на запитаннях та відповідях з іспитів на отримання медичної ліцензії.

У квітні технологічний гігант вже почав тестування своєї ШІ-системи на базі дослідницької лікарні Mayo Clinic, повідомили WSJ інсайдери.

Med-PaLM 2 можна використовувати для отримання відповідей на медичні запитання, узагальнення документів або організації пакетів даних про здоров’я пацієнтів.

Індустрія охорони здоров’я стала новим фронтом у боротьбі між великими технологічними компаніями та меншими стартапами за залучення клієнтів через пропозиції розробок на базі ШІ, зазначає WSJ.

Медичні лідери й фахівці з етики заявили, що хоча генеративний штучний інтелект може трансформувати медицину, пацієнтам потрібно повідомляти про будь-які способи використання даних про їхнє здоров’я. Google у минулому привернув увагу до того, як він обробляє конфіденційні дані про здоров’я через партнерство з лікарнями.

Алгоритми ШІ вже використовуються в лікарнях для виконання спеціалізованих завдань, таких як прогнозування захворювань серця за допомогою електрокардіограм пацієнтів.

Проте інструменти генеративного ШІ пов’язані з певними ризиками, оскільки їх відповіді на медичні запитання потенційно можуть вплинути на пацієнтів у спосіб, який лікарі не схвалять.

Керівництво Google заявило, що клієнти, які тестують Med-PaLM 2, збережуть контроль над своїми даними в зашифрованих налаштуваннях, недоступних для технологічної компанії, і програма не поглинатиме жодних із цих даних.

Речниця компанії відмовилася сказати, коли програма стане доступною для широкої громадськості.

Конкуренти Google швидко перейшли до впровадження технологій ШІ у взаємодію з пацієнтами. Microsoft, найбільший інвестор в OpenAI та її найближчий бізнес-партнер, у квітні об’єднався з компанією Epic, яка розробляє програмне забезпечення для сфери здоров’я. Разом вони розробляють інструменти, які можуть автоматично створювати повідомлення пацієнтам за допомогою алгоритмів ChatGPT.

І Google, і Microsoft заявили, що не використовують дані пацієнтів для навчання своїх алгоритмів. Google може дозволити компаніям охорони здоров’я створювати власні версії Med-PaLM 2, використовуючи записи пацієнтів та інші дані, але наразі це неможливо.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.