ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Лайфхаки: Як переконатися, що ніхто не краде ваш домашній Wi-Fi

author avatar ProIT NEWS

Wi-Fi – цінний ресурс, і ви не хочете, щоб інші люди (гості, сусіди, родичі, кур’єри, хакери) отримували до нього доступ без вашого дозволу. Тому доцільно регулярно перевіряти, хто має доступ до вашого Wi-Fi, і відганяти будь-яких небажаних зловмисників. Як це зробити, повідомляє Gizmodo.

Спосіб перевірки залежить від налаштувань вашої домашньої мережі та доступних пристроїв. Наприклад, багато сучасних маршрутизаторів і мережевих систем постачаються із програмами, які містять чіткий список усіх пристроїв, підключених до вашої мережі. Тут ми дамо вам кілька порад, які ви зможете застосувати до будь-якої мережі.

Перевірте підключення пристрою

Ваш маршрутизатор записує все, що до нього підключено, і отримує доступ до Інтернету через нього. До цих журналів і потрібно звернутися, якщо ви хочете переконатися, що ніхто не увійшов у систему без дозволу. Наскільки легко їх знайти, залежить від програмного та апаратного забезпечення.

Припустімо, що ви інвестували в якийсь мережевий комплект від Eero, Netgear або Linksys. У такому випадку ви можете завантажити відповідну програму на свій телефон. У випадку з Eero підключені пристрої відображаються на вкладці «Домашня сторінка», коли ви відкриваєте програму.

Застосунок Eero також може повідомляти вам про підключення нових пристроїв. Для цього торкніться «Налаштування», потім «Сповіщення» та увімкніть перемикач «Нові пристрої».

Інші програми працюватимуть так само. Якщо у вас немає програми, то можна відкрити налаштування на маршрутизаторі. Зверніться до документації, яка постачається разом із програмою, або запустіть швидкий пошук в Інтернеті, щоб дізнатися, як це зробити. Але зазвичай вам потрібно буде ввести IP-адресу (Інтернет-протокол). Це буде щось на зразок «192.168.1.1». Вам необхідно буде увійти за допомогою облікових даних, які використовувалися під час налаштування маршрутизатора.

Потрібний екран може мати позначку «Пристрої» чи «Wi-Fi» або щось подібне. У випадку із маршрутизаторами Netgear слід натиснути «Приєднані пристрої». Ви отримаєте список пристроїв, розділених на типи бездротового і дротового підключення.

Якщо ви все ще застрягли, інструменти сторонніх розробників, такі як Wireless Network Watcher для Windows або Fing для Android, можуть просканувати мережу та повідомити вам, які пристрої зараз підключені. Однак це не можна зробити на Mac або iPhone. Обмеження безпеки, які Apple накладає на програми сторонніх розробників, означають, що вони не можуть сканувати мережі таким же чином.

Завантаження з інших пристроїв

Отже, ви отримали список інших пристроїв, підключених до вашого маршрутизатора, які користуються з’єднанням з Інтернетом. Але розібратися в цьому списку непросто. У деяких випадках ви побачите ряд цифр, що представляють адресу пристрою в локальній мережі, хоча також можете побачити операційну систему, на якій працює пристрій.

Може знадобитися трохи детективної роботи, щоб з’ясувати, що до чого. Ви можете вимкнути та знову увімкнути свої пристрої, спостерігаючи за списком підключених гаджетів, щоб визначити, які записи в цьому списку належать вам. Можливо, ви вже дали їм ідентифікаційні імена під час налаштування.

Чи зможете ви блокувати пристрої з маршрутизатора або мережевої програми, залежить від налаштувань. Якщо ви придбали новий маршрутизатор чи мережеву систему, якою керуєте через програму, то вона цілком може дозволити вам заблокувати пристрій, коли його вибрано. Якщо у вас старий маршрутизатор, наданий вашим інтернет-провайдером, ці функції менш поширені.

Найпростіший спосіб прибрати із мережі пристрої, які не повинні бути підключені, – це змінити пароль Wi-Fi. Зробити це можна в налаштуваннях маршрутизатора або мережевої програми. Кожен, хто якимось чином зміг увійти, більше не зможе вийти в Інтернет, якщо не вгадає ваш новий пароль.

Насправді варто регулярно змінювати пароль Wi-Fi. Це створює певні незручності, оскільки вам доведеться знову підключати все, що у вас є, із новим паролем: розумні камери, ноутбуки, телефони, ігрові консолі, але це дає вам додатковий спокій.

Читайте також на ProIT лайфхаки, як відключити доступ до вашої камери та мікрофона на будь-якому пристрої.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.