ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Оновлення фреймворку Angular 17: вбудований потік керування та покращена перевірка типів

author avatar ProIT NEWS

Angular 17, остання версія фреймворку Google для розробки вебзастосунків на основі TypeScript, з’явилася із вбудованим потоком керування для покращення роботи розробника. Про це повідомляє InfoWorld.

Angular 17, представлений 8 листопада, доступний на GitHub. Разом із Angular 17 компанія Google випустила синтаксис шаблону блоку, який надає «потужні» функції з простим декларативним інтерфейсом користувача.

Цей синтаксис блоку використовувався для оптимізованого вбудованого потоку керування, що забезпечує кращу перевірку типу завдяки більш оптимальному звуженню типу.

Доступний як попередній перегляд розробника в Angular 17, потік керування також забезпечує більш ергономічний синтаксис, який ближче до JavaScript, а отже, є більш інтуїтивно зрозумілим і вимагає менше пошуку документації. Потік керування також значно покращує продуктивність й автоматично доступний у шаблонах без додаткового імпорту.

Крім того, Angular 17 містить набір нових хуків життєвого циклу, afterRender, для реєстрації зворотного виклику, коли програма завершує рендеринг, і afterNextRender, щоб зареєструвати зворотний виклик наступного разу, коли програма завершить рендеринг.

Вони були створені як частина плану покращення продуктивності Angular SSR (візуалізація на стороні сервера) і SSG (генерація статичного сайту) шляхом остаточного відходу від емуляції DOM і прямих маніпуляцій DOM.

Представники Google стверджують, що потік керування значно покращує продуктивність, посилаючись на до 90% швидший час виконання завдяки вбудованим циклам потоку керування, до 87% швидші збірки для гібридного рендерингу та до 67% швидші збірки для клієнтського рендерингу.

Angular 17 слідує за травневим випуском Angular 16, який підкреслює реактивність і продуктивність.

Серед інших функцій Angular 17:

  • Гідратація, процес, який відновлює відтворену на стороні сервера програму на клієнті, увімкнена за замовчуванням. Гідратація підвищує продуктивність та дає змогу уникнути додаткової роботи з відтворення вузлів DOM.
  • Функція Angular Signals для детального відстеження стану програми дозволяє фреймворку оптимізувати оновлення відтворення. Планується більше можливостей для Signals, щоб покращити роботу розробника завдяки Angular 18.
  • Нова можливість відкладених переглядів, також у попередній версії для розробників, дає змогу розробникам ліниво завантажувати компоненти й транзитивні залежності за допомогою одного рядка декларативного коду.
  • Функцію гібридного рендерингу оновлено. SSR і SSG стають ближче до розробників через підказку в ng new.
  • Конструктор застосунків, представлений в Angular 16, який містить ESBuild і можливість збирання на основі Vite, увімкнено за замовчуванням для нових застосунків. Деякі користувачі повідомили про поліпшення часу збірки на 67%.
  • View Transitions API для плавних переходів під час зміни DOM тепер підтримується напряму у маршрутизаторі Angular через функцію ViewTransitions.
  • Директива зображення Angular тепер автоматично генерує покликання попереднього підключення для доменів, наданих як аргумент для завантажувача зображень.

Команда розробників Angular також запускає попередню бета-версію angular.dev і планує зробити його вебсайтом за замовчуванням для Angular з Angular 18. Це буде нове місце для документації Angular з оновленими вказівками, які допоможуть використовувати найновіші функції фреймворку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.