ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Linux для postmarketOS змінює систему ініціалізації: у телефонах зʼявиться демон systemd

author avatar ProIT NEWS

Розробники мобільного дистрибутиву postmarketOS на базі Alpine Linux оголосили, що тепер вони підтримують систему ініціалізації systemd разом з OpenRC та іншими альтернативними системами ініціалізації, повідомляє 9to5 linux.com.

Уже понад 6 років postmarketOS надає Linux і спільноті відкритих вихідних кодів потужну мобільну операційну систему, яку вони можуть інсталювати на широкий спектр пристроїв, де Android або інші мобільні ОС не підтримуються.

Побудована на основі Alpine Linux, postmarketOS завжди постачалася з OpenRC для своєї системи ініціалізації, а також пропонувала підтримку подібних систем ініціалізації, таких як runit, s6 або dinit. Тепер же, щоб надати користувачам більше можливостей і забезпечити кращу сумісність із робочими столами KDE Plasma Mobile і GNOME, postmarketOS також підтримує systemd.

Створення postmarketOS за допомогою systemd має свої переваги: детальне керування привілеями, вбудований аналіз часу завантаження, потужні функції аналізу залежностей служб і безпеки, тісну інтеграцію контрольних груп (статичних і динамічних), а також активацію сокетів, щоб дозволити користувачам друкувати зі своїх пристроїв без запуску CUPS.

Крім того, розробники postmarketOS завжди використовували багато полізаповнень systemd поверх OpenRC, щоб зробити робочі столи KDE Plasma Mobile і GNOME сумісними з їхньою ОС, фактично не використовуючи systemd.

Завдяки підтримці systemd розробникам postmarketOS більше не доведеться докладати додаткових зусиль для підтримки додаткового коду.

«Після того, як майже рік тому вперше серйозно розглянули цю ідею, було ухвалено рішення виправити ці несумісності й проблеми, просто надавши версію postmarketOS, яка будується на системі systemd. Однією з головних проблем, яку ми виявили під час тісної співпраці з розробниками KDE та GNOME, є те, що їм важко працювати з нашим стеком на основі OpenRC», сказали розробники.

Наразі postmarketOS підтримує Sxmo, Phosh, GNOME Shell для мобільних пристроїв і KDE Plasma Mobile UI. У той час як файли Sxmo залишатимуться з OpenRC, файли GNOME і KDE Plasma Mobile будуть створені на основі systemd.

Розробники вже надали кілька файлів для підтвердження концепції під керуванням GNOME, які можна завантажити та спробувати прямо зараз для телефонів OnePlus 6 (enchilada), OnePlus 6T (fajita) і Librem 5.

Попереду на розробників postmarketOS чекає багато роботи, оскільки вони тепер мають налаштувати наявні порти пристроїв для підтримки systemd.

Є сподівання, що скоро новий стабільний випуск postmarketOS буде доступним для завантаження з підтримкою нових пристроїв та останніх випусків Plasma Mobile 6 і GNOME 46.

Читайте також на ProIT, як бути більш продуктивним у Linux за допомогою дій KDE.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.