ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

EndeavourOS ARM припинив роботу. Це величезна втрата для спільноти Linux

author avatar ProIT NEWS

Керівник проєкту EndeavourOS оголосив про завершення роботи гілки дистрибутиву ARM.

EndeavourOS, популярний дистрибутив Linux, у 2019 році розширив своє охоплення до пристроїв ARM завдяки зусиллям члена спільноти, відомого як Pudge.

Початкова ідея зробити EndeavourOS сумісною з обладнанням ARM перетворилася на офіційну гілку ARM, повідомляє Beta News. Перший інсталятор разом із випуском EndeavourOS Artemis давав змогу користувачам легко встановлювати дистрибутив на базі Arch Linux на різних одноплатних комп’ютерах на базі ARM, таких як Raspberry Pi або ODROID N2/XU4.

Згодом проєкт EndeavourOS ARM розширився, додавши підтримку для більшої кількості пристроїв і навіть запровадивши опцію встановлення Calamares. Але ландшафт розробки для ARM є складним, тож розрив між архітектурами ARM та x86_64 збільшується.

Рішення припинити роботу EndeavourOS ARM стало результатом наявності цих проблем у поєднанні з відходом Pudge від обладнання ARM. Цей крок підкреслює труднощі, з якими стикаються проєкти із відкритим кодом, особливо при вирішенні таких нішевих питань, як дистрибутиви ARM Linux.

Припинення розробки EndeavourOS ARM є втратою для спільноти ARM Linux. Це підкреслює крихкість проєктів із відкритим кодом і потребу в постійній підтримці спільноти. Однак водночас є нагадуванням про потенціал, який криється у спільних зусиллях. Команда EndeavourOS залишила відкритими двері для всіх, хто бажає продовжити проєкт.

EndeavourOS – популярний дистрибутив GNU/Linux, заснований на Arch Linuх, який використовує програмне забезпечення KDE для свого флагманського образу ISO. Подібно до Arch Linux, EndeavourOS використовує модель повільного випуску, але пропонує кілька видань із різними популярними середовищами робочого столу та менеджерами вікон.

Читайте також на ProIT: Linux 6.9-rc1 дозволяє зазирнути в майбутнє ядра із відкритим кодом.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.