ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft Edge «краде» ваші дані з Google Chrome

author avatar ProIT NEWS

Microsoft Edge дедалі агресивніше вилучає відкриті вкладки з Google Chrome, намагаючись змусити вас переключитися.

Новий Microsoft Edge показав себе як хороший браузер з моменту його випуску у 2020 році, але Microsoft ніколи не припиняла агресивну конкуренцію, головним чином з Chrome. Google і Microsoft роками сперечалися з цього приводу, Microsoft навіть тимчасово приховала параметри браузера Windows 11 за замовчуванням.

The Verge повідомляє, що після оновлення комп’ютера з Windows Microsoft Edge миттєво запускався та відображав кожну вкладку, відкриту в Google Chrome на тому самому пристрої.

Попри те, що Edge ніколи не запитував синхронізацію даних із Chrome і не використовувався на цьому комп’ютері. Те ж саме сталося на іншій машині після оновлення та відновлення системи.

Інша стратегія, яку використовує Microsoft, про яку почали отримувати повідомлення цього тижня, полягає в тому, щоб Edge копіював усі ваші відкриті вкладки з Google Chrome, щоб ви могли продовжити роботу з того місця, де зупинилися, якщо ви закінчите в Edge.

З останніми оновленнями Windows Microsoft, схоже, ширше використовує вже наявну функцію, яка передає дані з Chrome до Edge кожного разу, коли використовується браузер.

Користувачі Microsoft Edge можуть «імпортувати дані браузера під час кожного запуску». Хоча вони можуть вимкнути цю функцію через налаштування Edge, Microsoft тепер змушує користувачів увімкнути її після оновлення Windows.

Зак Едвардс в X виявив, що під час налаштування після оновлення Windows додала нову опцію, увімкнену за замовчуванням, яка описується так:

«Після вашого підтвердження Microsoft Edge буде регулярно отримувати дані з інших браузерів, доступних на вашому пристрої з Windows. Ці дані включають ваші уподобання, історію вебперегляду, файли cookie, дані автозаповнення, розширення, налаштування та інші дані вебперегляду».

Давши клієнтам коротке пояснення, як це вимкнути, Microsoft пропонує їм схвалити поведінку та надає опцію «Не зараз» на іншому екрані.

Деякі користувачі помітили, що Edge продовжує імпортувати дані Chrome під час кожного запуску – навіть якщо це налаштування імпорту вимкнено. У Microsoft поки не відповіли на запити щодо надання докладнішої інформації чи офіційних коментарів.

Читайте також на ProIT: браузер Microsoft Edge позбавляється однієї зі своїх найкращих функцій – Web Select.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.