ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft інвестує $3,3 мільярда у новий центр обробки даних ШІ у Вісконсині

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft робить велику ставку на штучний інтелект, інвестуючи $3,3 мільярда у новий центр обробки даних штучного інтелекту у Вісконсині, повідомляє NetworkWorld.

Центр обробки даних має запрацювати до 2026 року. Також Microsoft співфінансує новий проєкт сонячної енергії, який генеруватиме 250 МВт електроенергії.

«Ця заява відображає інвестиції в ширший потенціал штучного інтелекту для трансформації бізнесу та виробництва. Така трансформація потребує не лише центрів обробки даних. Їй потрібні люди, які володіють навичками керування цими центрами обробки даних, і люди, які володіють навичками підключення можливостей ШІ до унікальних викликів і можливостей у наявних підприємствах і спільнотах. Значна частина цих інвестицій спрямована на людей», – сказав професор інженерії Університету Пенсильванії Бенджамін С. Лі.

Microsoft розпочала будівництво об’єкта у вересні 2022 року і тоді заявила, що проєкт коштуватиме $1 мільярд. Однак зараз компанія планує інвестувати $3,3 мільярда, щоб розширити потужності національної хмари та інфраструктури ШІ.

Компанія не оприлюднила подробиць щодо апаратного забезпечення, яке встановлює в центрі обробки даних. Однак повідомила, що воно допоможе компаніям у Вісконсині та по всій країні розробляти, розгортати та використовувати найсучасніші у світі хмарні сервіси та програми ШІ для зростання, модернізації й удосконалення їхніх продуктів і роботи підприємств.

В офіційному пресрелізі Microsoft заявила, що завдяки проєкту буде створено 2300 будівельних робочих місць.

Також компанія співпрацює із Технічним коледжем Wisconsin’s Gateway Technical College для створення академії центру обробки даних. За словами її представників, буде навчено і сертифіковано понад 1000 студентів протягом 5 років для роботи в новому центрі обробки даних і створених у цьому регіоні робочих місцях в ІТ-секторі.

Щоб компенсувати енергоспоживання, Microsoft заявила, що співпрацює з National Grid для спільного фінансування проєкту сонячної енергії потужністю 250 МВт у Вісконсині. Очікується, що ця частина проєкту буде запущена вже за 3 роки.

«Будь-який користувач або розробник, який прагне побудувати великомасштабні центри обробки даних, необхідні для розміщення штучного інтелекту, шукає в країні розгалужену енергетичну інфраструктуру, яка може вмістити до (а іноді й більше) ГВт потужності», – сказав Енді Квенгрос, керуючий директор у США співкерівник ринків ЦОД у JLL.

Вісконсин має значну енергетичну інфраструктуру завдяки попереднім інвестиціям.

Місце в Маунт-Плезант спочатку було призначено для виробничого заводу, яким керує електронний гігант Foxconn. Однак запланована інвестиція в $10 мільярдів, оголошена у 2017 році й підтримана колишнім президентом Дональдом Трампом, так і не була повністю здійснена.

У 2021 році Foxconn дійсно відкрила на цьому місці дата-центр, але плани з виробництва рідкокристалічних екранів там були відкладені, тож тепер на цій землі будує Microsoft.

Раніше ми повідомляли, що Microsoft у липні запустить магазин мобільних ігор як альтернативу Apple та Google.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.