ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Nokia збирається скоротити 14 тисяч робочих місць. Попит на обладнання 5G падає

author avatar ProIT NEWS

Телекомунікаційний гігант Nokia оголосив про скорочення до 14 тисяч робочих місць. Причиною цього рішення було названо уповільнення попиту на обладнання 5G, повідомляє Network World.

У компанії розповіли, що її чисті продажі у третьому кварталі знизилися на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а прибуток за той же період – на 69%. Nokia заявила, що в результаті буде впроваджено заходи щодо скорочення витрат, щоб спробувати заощадити від $842 до $1,2 мільярда до 2026 року, усунувши витрати на суму $422 мільйони у 2024 році й ще $316 мільйонів роком пізніше.

«Найскладніші бізнес-рішення – це ті, які впливають на наших людей. У нас є надзвичайно талановиті співробітники в Nokia, і ми підтримуватимемо всіх, кого торкнеться цей процес. Перезавантаження бази витрат є необхідним кроком для адаптації до ринкової невизначеності та забезпечення нашої довгострокової прибутковості й конкурентоспроможності. Ми як і раніше впевнені в можливостях, які відкриються перед нами», – сказав президент і генеральний директор компанії Пекка Лундмарк у заяві.

Представник Nokia зазначив, що компанія зараз починає процес консультацій щодо початкових скорочень, відмовившись коментувати, на які робочі функції вплинуть звільнення, чи вплинуть звільнення на глобальну робочу силу Nokia або співробітників у певних географічних регіонах.

«Терміни й деталі остаточних рішень будуть визначені лише після ретельного розгляду та залежатимуть від розвитку попиту на кінцевому ринку», – сказав речник.

Nokia – не єдина телекомунікаційна компанія, яка цього року оголосила про звільнення своїх працівників. Найбільший конкурент компанії Ericsson у лютому звільнив 8500 співробітників, а цього тижня оголосив про падіння продажів і очікує, що невизначеність, яка вплине на його бізнес, збережеться до 2024 року. У травні BT Group повідомила про плани скоротити 55 тисяч робочих місць. У Vodafone заявили, що скоротять 11 тисяч співробітників.

Незважаючи на те, що приватні мережі 5G/LTE для підприємств стають все більш поширеними, існує кілька чинників, які можуть вплинути на темпи впровадження протягом наступних 2 років, зазначається у звіті дослідницької компанії IDC, опублікованому в липні.

Є три фактори, які уповільнили зростання приватного стільникового зв’язку: повільніша, ніж очікувалося, доступність найновіших чипсетів 5G, труднощі з інтеграцією приватного стільникового зв’язку в наявну мережеву інфраструктуру та спосіб продажу приватного стільникового зв’язку.

«Для того, щоб ринок швидше розвивався в усьому світі, а постачальники отримували більший прибуток, ми передбачаємо необхідність розвитку традиційного корпоративного каналу, за допомогою якого більша частина обладнання надходить на ринок через дистриб’юторів і торговельних посередників», – йдеться у звіті IDC.

Читайте також на ProIT: Nokia ставить промисловий метавсесвіт у центр своєї корпоративної стратегії.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.