ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Oracle, SUSE та CIQ створюють Open Enterprise Linux Association у відповідь на зміни в умовах доступу до вихідного коду Red Hat

author avatar ProIT NEWS

Три основних конкуренти Red Hat у галузі корпоративного Linux об’єдналися, щоб створити альтернативу програмному забезпеченню на основі Red Hat після того, як на початку цього літа компанія внесла зміни в умови використання, ускладнивши доступ до вихідного коду. Про це повідомляє Network World.

Oracle, SUSE та CIQ у спільній заяві повідомили, що нова Open Enterprise Linux Association буде «заохочувати розробку» дистрибутивів Linux, сумісних із Red Hat Enterprise Linux з безкоштовним доступом до вихідного коду.

«Завдяки OpenELA CIQ, Oracle і SUSE об’єднують зусилля зі спільнотою відкритих вихідних кодів, щоб забезпечити стабільне і стійке майбутнє для спільнот на всіх рівнях для використання Enterprise Linux», – сказав у заяві генеральний директор CIQ Грегорі Курцер.

Протягом багатьох років Red Hat підтримувала розробку клону Red Hat Enterprise Linux під назвою CentOS з метою надання безкоштовної альтернативи для тестування та розробки, оскільки платна підтримка була не потрібна. Проте з часом користувачі почали використовувати CentOS замість RHEL. Також у виробничих середовищах з’явились інші компанії, наприклад CIQ, які надавали підтримку для підприємств.

Red Hat зупинила підтримку CentOS у початковому вигляді 2 роки тому на користь альтернативи під назвою CentOS Stream. Ця версія активніше оновлюється, що робить її менш придатною для роботи у виробничому середовищі.

Раніше цього літа у Red Hat зробили свій вихідний код менш доступним, впровадивши платний доступ і приховавши деякі деталі структури коду для створення кінцевого дистрибутиву.

За словами Тоні Ямса, віцепрезидента з досліджень Gartner, втрата цих деталей та обмеження доступу до вихідного коду призвели до хаосу в подальшій екосистемі, що значно ускладнило для таких компаній, як CIQ, надання альтернатив на основі RHEL.

«Деталі важливі. Деякі люди кажуть, що Red Hat закриває доступ до свого вихідного коду, але це неправда. Вони не показують, як це «упаковано», як саме це організовано та зібрано спеціально для доставки дистрибутиву RHEL. Суть полягає у тому, що це дуже ускладнює відтворення RHEL», – зазначив він.

Справжнє питання, на думку Тоні Ямса, полягає у тому, чи зможе група OpenELA створити альтернативу RHEL із досить високим рівнем сумісності, чи може вона бути «сумісною з помилками» або майже точною копією RHEL.

Це не просто питання створення сумісності між API. Якщо це вдасться зробити, наголосив Ямс, то група може чинити серйозний тиск на Red Hat, щоб компанія повернулася до старого способу надання вихідного коду.

Раніше ми повідомляли, що платний доступ до вихідного коду Red Hat викликав гнів спільноти.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.