ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Swimm додає інструмент чату з генеративним ШІ для документації

author avatar ProIT NEWS

Компанія Swimm оголосила, що додала інструмент чату з генеративним штучним інтелектом (ШІ), який дає змогу розробникам використовувати природну мову для аналізу коду. Про це повідомляє DevOps.com.

Генеральний директор компанії Орен Толедано сказав, що інструмент /ask Swimm спрощує запуск запитів, які дозволяють розробникам краще зрозуміти, як був створений код.

Інструмент /ask Swimm агрегує документацію та інші пов’язані дані з поверхневими факторами, які не є очевидними в самому коді. Наприклад, документацію бізнес-рішень, міркування щодо дизайну продукту та рішення стосовно того, чому було зроблено певний архітектурний вибір.

ШІ-інструмент автоматично збирає та оновлює дані, пов’язані з кодом, щоб забезпечити безперервний цикл зворотного зв’язку. Код, документація, файли та сховища створюються й оновлюються, щоб забезпечити глибше розуміння коду, яке виходить за межі того, що могло б бути фактично задокументованим.

Мета Swimm полягає у тому, щоб забезпечити механізм, який дасть змогу розробникам зрозуміти, як і чому код був побудований у контексті інтегрованого середовища розробки (IDE), сказав Толедано.

Компанія Swimm раніше зробила доступною платформу, яка використовує генеративний ШІ для створення статичного аналізу документації. Ця можливість має спростити для організацій відстеження документації у той час, коли генеративні платформи ШІ, такі як ChatGPT, експоненціально збільшують кількість написаного коду.

Теоретично ці платформи також повинні мати можливість створювати документацію для цього коду, але все одно будуть потрібні інструменти для його відстеження й аналізу.

У довгостроковій перспективі Swimm планує розширювати використання генеративного ШІ, щоб забезпечити більш глибокий аналіз усієї програми й екосистем програмного забезпечення для вирішення цієї проблеми, зазначив Толедано.

Однак у короткостроковій перспективі очевидно, що штучний інтелект робить розробників більш продуктивними, ніж будь-коли. Фактично обсяг коду, який генерується, незабаром може перевантажити наявні конвеєри та робочі процеси DevOps. Більшості команд DevOps доведеться оновити ці робочі процеси.

Що стосується впровадження генеративного ШІ, то багато розробників уже використовують його для написання коду. Поки важко визначити, скільки цього коду потрапить у робоче середовище, але велика його частина буде різної якості.

Платформу штучного інтелекту загального призначення, таку як ChatGPT, було навчено за допомогою коду, зібраного зі всього Інтернету. Код, згенерований подібними платформами, настільки ж хороший, як і приклади, використані для його навчання. Усі вони створені розробниками-людьми, які могли припуститися помилок, наприклад, включити код із відомими вразливими місцями.

Незалежно від того, чи був код створений машиною, чи людиною, ймовірність того, що документацію потрібно буде проаналізувати в межах процесу перевірки коду, завжди висока. Виклик і можливість полягають у тому, щоб визначити найкращий спосіб застосувати штучний інтелект до давньої проблеми, яка зараз загострюється існуванням інструментів ШІ, що з кожним днем стають лише доступнішими для розробників.

Раніше ProIT повідомляв, що опитування Broadcom показує повільний, але стабільний прогрес VSM.

Також ми розповідали, яким був 2023 рік для DevOps: огляд стану ринку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.