ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

5 способів підвищити ефективність сервера

author avatar ProIT NEWS

Правильний розмір робочих навантажень, оновлення до серверів нового покоління та керування енергоспоживанням можуть допомогти підприємствам досягти сталого розвитку центрів обробки даних. Про це йдеться у статті Network World.

Сервери можуть споживати більше половини енергії в сучасних центрах обробки даних. Компанії прагнуть зменшити споживання енергії й при цьому досягти цілей екологічно нейтрального розвитку та заощадити кошти.

Ось п’ять способів підвищити ефективність серверів згідно з останніми дослідженнями Uptime Institute, які зосереджені на покращенні продуктивності, ефективності та надійності критично важливої для бізнесу інфраструктури:

  1. Оновіть сервер до нового покоління. Протягом десятиліть енергоефективність серверів постійно покращувалася, адже вдосконалювалися і процесори, які їх живлять.
  2. Вибирайте сервери з високою обчислювальною потужністю, яка вимірюється кількістю транзакцій за секунду. Вони найбільш енергоефективні.
  3. Вибирайте сервери з великою кількістю ядер. Загалом ефективність покращується зі збільшенням кількості ядер, хоча на найвищому рівні спостерігається деяке зменшення.
  4. Майте на увазі, що хоча сервер може бути енергоефективнішим, його фактичне загальне споживання потужності (ват) може зрости навіть зі збільшенням його ефективності (транзакцій за секунду на ват).
  5. Скористайтеся функціями керування живленням двома способами: зменште напругу і частоту ядра центрального процесора у міру збільшення використання, а також переведіть непотрібні ядра в режим очікування.

Для свого аналізу Uptime Institute зосередив увагу на серверах, які використовують процесори AMD EPYC або Intel Xeon, і перевірив покоління серверів 2017, 2019 і 2021 років, використовуючи дані з бази даних SERT The Green Grid.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.