ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

60% компаній планують найняти ще Java-розробників у 2024 році

author avatar ProIT NEWS

Звіт про продуктивність Java-розробників за 2024 рік показує, що більшість компаній планують додати до свого штату Java-розробників цього року, хоча бюджети не збільшуються. Про це повідомляє InfoWorld.

Більшість респондентів нещодавнього опитування щодо продуктивності Java сказали, що цьогоріч їхні компанії планують найняти ще розробників Java, водночас трохи менш ніж половина планують збільшити бюджет на інструменти Java.

Ці висновки були включені у Звіт про продуктивність Java за 2024 рік від постачальника засобів розробки Perforce Software, опублікований 5 березня.

Загалом опитування показало, що інвестиції в інструменти Java і таланти зростають. 60% респондентів сказали, що їхні компанії планують найняти Java-розробників цього року, і лише 13% зазначили, що їхні компанії цього не зробили (27% не впевнені).

Бюджети інструментів для розробників, здається, залишаються стабільними: 42% планують збільшити бюджет на інструменти Java.

У звіті були представлені відповіді 440 користувачів Java з усього світу – як клієнтів Perforce, так і не користувачів. Було опитано респондентів із 72 країн, 27% із них – зі Сполучених Штатів Америки. Опитування проводилося з листопада 2023 року до січня 2024 року. Більшість респондентів були або Java-розробниками, або Java-архітекторами.

Щодо тенденцій використання Java 11% опитаних сказали, що вони вже оновили до останньої версії стандарту Java Java 21, водночас 24% зауважили, що використовують Java 8, а 18% – Java 11.

Враховуючи, що Oracle припинила підтримку рівня Premier Java 8 у березні 2022 року, показник Java 8 означає, що компанії отримують підтримку від сторонніх постачальників, таких як Amazon, Azul та OpenLogic, повідомляє Perforce.

Очікується, що впровадження Java 21 збільшиться, оскільки Oracle пришвидшить частоту випусків довгострокової підтримки JDK із кожні три роки до кожні два роки.

Інші результати звіту щодо продуктивності розробників Java за 2024 рік:

  • Amazon Web Services був найпопулярнішим хмарним постачальником із 31%, за ним слідує Microsoft Azure з 18%. Частка респондентів, які заявили, що не користуються хмарними провайдерами, впала до 13% із 21% минулого року.
  • JetBrains IntelliJ IDEA очолила список бажаних IDE, нею користується 41% респондентів. Eclipse посіла друге місце із 23%. Microsoft Visual Studio Code посів третє місце із 19%.
  • 36% опитаних сказали, що використовують Apache Tomcat як основний сервер застосунків, а 15% розповіли, що використовують JBoss/Wildfly.

Раніше ProIT повідомляв, що Microsoft додала до Visual Studio і VS Code захищений тунель, розміщений у хмарі. Це спрощує тестування API.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.