ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Опитування JetBrains: Objective-C від Apple користуються лише 2% розробників

author avatar ProIT NEWS

Компанія JetBrains опублікувала щорічний звіт про стан екосистеми розробників, у якому стверджується, що час мови Objective-C від Apple, «схоже, добігає кінця», оскільки лише 2% розробників використовують її й ніхто не планує її використовувати надалі. Про це повідомляє Dev Class.

Звіт базується на відповідях понад 26 тисяч розробників – користувачів JetBrains, які взяли участь в опитуванні.

Є кілька причин, чому звіт може занижувати використання як Swift, так і Objective-C, оскільки вказані мови підтримуються Apple для своїх платформ. Раніше JetBrains мала IDE для macOS та iOS під назвою AppCode, яка включала підтримку Objective-C і Swift, але припинила свою розробку у грудні 2022 року, заявивши, що «не отримала частки ринку, на яку сподівалася».

Це рішення призвело до того, що розробники, які використовують будь-яку мову, не підтримують IDE JetBrains, хоча у CLion, C++ IDE є підтримка Objective-C для раннього доступу. Плагін Swift для CLion було припинено, оскільки він базувався на AppCode.

Крім того, розробники Apple здебільшого використовують офіційну IDE Xcode, щоб слідкувати за змінами у macOS та iOS.

Водночас у звіті зазначено, що Objective-C «принаймні один раз використовували менше 2% програмістів, і лише 11 учасників опитування повідомили, що це основна мова. Зменшення використання Objective-C випередило навіть COBOL і Perl».

Причина полягає в тому, що Swift є наступником Apple Objective-C, а також існують кросплатформні мови, націлені на iOS, зокрема Kotlin, Dart тощо.

У травні аналітик Redmonk Стівен О'Грейді, аналізуючи мовні тенденції, заявив, що «Objective-C опустилася на чотири позиції – значний спад… Все ж існує велика частина коду Objective-C, який нікуди не подінеться. Це означає, що зниження використання Objective-C має бути поступовим».

Мовні тенденції у щорічних опитуваннях екосистеми розробників JetBrains

Мовні тенденції часто змінюються. Наприклад, можна побачити зростання TypeScript (12% у 2017 році, 34% сьогодні) і Rust (не вказано у 2017 році, зараз 10%), а також падіння PHP (30% у 2017 році, 18% зараз). Хоча у звіті JetBrains мало змін порівняно з 2022 роком.

Штучний інтелект – це окрема історія. Згідно зі звітом (цифри становлять понад 100% у всьому опитуванні, оскільки багато хто використовує більше ніж одну технологію), 77% розробників використовують ChatGPT, 46% – GitHub Copilot.

Найчастіше ШІ використовується для «постановки загальних запитань про розробку програмного забезпечення» або для того, для чого раніше використовувалися Google чи Stack Overflow. Інші найпопулярніші відповіді включають: створення коментарів до коду, пояснення помилок, пояснення коду та генерування тестів.

Що заважає розробникам ширше використовувати ШІ? На думку 59% респондентів, це проблеми безпеки, етичні проблеми (42%) або політика компанії (28%).

Проте 60% розробників погоджуються з тим, що «інструменти кодування штучного інтелекту кардинально змінять ринок роботи з розробки програмного забезпечення».

Раніше ми повідомляли, що компанія JetBrains зробила Kotlin Multiplatform доступною у своєму першому стабільному випуску, надавши спільний доступ до коду для iOS, Android, настільного комп’ютера, вебсервера та сервера, хоча фрагмент для спільного використання коду інтерфейсу користувача Compose Multiplatform є стабільним лише для Android і настільного комп’ютера.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.