Apple хоче використовувати новини для навчання своїх моделей ШІ
Приблизно хвилину

Apple хоче використовувати новини для навчання своїх моделей ШІ

author avatar ProIT NEWS

Apple намагається наздогнати інші технологічні компанії, які конкурують у сфері штучного інтелекту. Щоб навчити моделі, потрібна величезна кількість даних. Як повідомляє The New York Times, Apple хоче отримати ці дані від новинних компаній.

Посилаючись на чотирьох осіб, знайомих з обговореннями, видання повідомляє, що останніми тижнями Apple вела переговори з великими новинними та видавничими організаціями про використання їхніх матеріалів для розробки генеративних систем ШІ.

Як повідомляється, виробник iPhone запропонував багаторічні угоди на суму щонайменше $50 мільйонів на ліцензування архівів новинних статей. Серед видань, із якими зв’язувалися представники компанії, Condé Nast, видавець Vogue і The New Yorker, NBC News, AC, якій належать People, The Daily Beast і Better Homes and Gardens.

У статті стверджується, що низка керівників, які працюють у видавництвах, були стурбовані «надто великими» умовами Apple. Крім того, технічний гігант не конкретизує, як він збирається застосувати генеративний ШІ в індустрії новин. Apple не хоче брати інформацію з Інтернету через повагу до конфіденційності.

Це контрастує з іншими компаніями, які використовують дані з Інтернету для навчання своїх великих мовних моделей. За деякою інформацією, ці технічні гіганти незаконно використовували дані, захищені авторським правом, для навчання своїх моделей штучного інтелекту, і в результаті вони стикаються з різними позовами щодо порушення авторських прав. Apple ж натомість дотримується обережного підходу.

Інсайдери стверджують, що налаштовані оптимістично. Скоріш за все, компанія таки укладе угоду з цими видавцями новин.

Раніше ProIT повідомляв, що Apple нарощує виробництво Vision Pro, продажі можуть розпочатися вже у лютому.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.