ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Brilliant Labs створили окуляри Frame із мультимодальним помічником ШІ

author avatar ProIT NEWS

Brilliant Labs випустили Frame – перші у світі окуляри із вбудованим мультимодальним помічником з ШІ, повідомляє Venture Beat.

До списку радників та інвесторів компанії входять Coho VC, Брендан Ірібе (співзасновник Oculus), Адам Чейєр (співзасновник Siri), Ерік Мігіковскі (засновник Pebble), Стів Саровіц (засновник Paylocity та голова Wayfarer Studios), Нірав Патель (колишній член основної команди Oculus і засновник Framework), Франсіско Толмаскі (член початкової команди iPhone), Plug and Play Ventures і Moveon Technologies.

Під керівництвом колишнього виконавчого директора Apple і генерального директора Brilliant Labs Бобака Тавангара Frame представила те, що вона називає зміною парадигми у повсякденному житті.

Оснащений постійно увімкненим помічником з ШІ на ім’я Noa, схожим на Джарвіса із Залізної людини, Frame не лише змінює те, як ми сприймаємо світ, але й переосмислює нашу взаємодію із фізичним середовищем, заявили в компанії.

«Noa, абсолютно новий вид віртуального помічника зі штучним інтелектом, дає змогу користувачам більше взаємодіяти із навколишнім світом. Ми сподіваємося, що Frame дозволить людям спілкуватися один з одним абсолютно по-новому та відкриє нові враження у повсякденному житті, на робочому місці, у класі тощо. Це унікальна обіцянка представити генеративний ШІ перед людським оком», – йдеться у повідомленні.

Завдяки інтегрованій мультимодальній системі генеративного ШІ Frame здатний одночасно запускати GPT4, Stability AI та Whisper AI.

Noa виконує реальну візуальну обробку, генерацію нових зображень, а також розпізнавання та переклад мови в реальному часі.

Мультимодальність Frame дає змогу численним системам ШІ співпрацювати, відкриваючи безмежні програми для цієї технології у повсякденному житті.

Жодної функції доповненої реальності як такої немає. Frame розроблено як окуляри, вбудовані в ШІ. Зазвичай люди вводять або завантажують вміст у ChatGPT, щоб фактично працювати з ним.

Тепер, маючи LLM на окулярах, ви можете підказувати його через реальні дані (наприклад, що ви бачите, що чуєте та де ви перебуваєте у будь-який момент часу).

Мультимодальний AI Assistant з особистістю

Frame може обробляти запити AI

Вбудований мультимодальний генеративний ШІ Frame дозволяє керувати кількома системами ШІ для таких складних завдань, як візуальне й акустичне вимірювання емоційних настроїв і міміки.

Окрім персональної допомоги, компанія також зазначила, що Frame переосмислює концепцію пошукової системи в епоху окулярів із підтримкою ШІ. Noa може миттєво перевірити ціни, відсканувавши предмети одягу в роздрібних магазинах тощо.

Створені таким чином, щоб їх було неможливо відрізнити від окулярів

Рамка важить лише 39 грамів. Вона виготовлена ​​із технічного нейлонового пластику для комфорту та довговічності.

Представлений у класичному вінтажному стилі в різних кольорах, Frame покликаний відповідати стилю будь-якого гардеробу.

Пристрій має яскравий дисплей високої роздільної здатності з яскравістю 3000 ніт, фронтальну просторову камеру, вбудований мікрофон і 6DoF IMU для розширеної функціональності.

Frame буде доступний для попереднього замовлення в березні 2024 року за роздрібною ціною $300.

Продовження моделі з відкритим кодом для розробників

Компанія Brilliant Labs заявила, що налаштована на пристрої з відкритим вихідним кодом, оскільки Frame йде по стопах свого попередника під назвою Monocle.

Розробники можуть досліджувати та модифікувати як апаратне, так і програмне забезпечення Frame за допомогою всіх ресурсів, які включають актуальну документацію, кодову базу з відкритим вихідним кодом і схеми апаратного забезпечення, які надає Brilliant Labs. Також вони можуть регулювати параметри підтримуваних моделей ШІ Noa.

«Новаторський прогрес Brilliant Labs, починаючи з Monocle і тепер із запуском Frame, був надихаючим. Завдяки дизайну, який є водночас красивим і практичним для щоденного використання, Brilliant Labs Frame є першим кроком на початку нової ери, яка змінить структуру функціонування суспільства. Frame може покращити нашу людську здатність організовувати інформацію, отримувати доступ до неї та діяти з нею за допомогою вбудованого помічника ШІ Noa. За допомогою своєї розширюваної та відкритої платформи штучного інтелекту Brilliant Labs може представити нову хвилю застосунків hands-free, яка нагадує початок ери iPhone», – сказав Адам Чейєр, співзасновник Siri та інвестор Brilliant Labs, в офіційній заяві.

Frame може записувати відео та робити фотографії. Frame не зберігає жодних зображень/відео, як це можуть зробити Snapchat або Meta.

Таким чином, ціль відео чи фотографії більше призначена для функціональності штучного інтелекту, а не для використання в соціальних мережах.

Читайте також на ProIT про «розумні» окуляри AR, які незабаром можуть стати частиною вашого життя.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.