ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Чип Intel з найвищою тактовою частотою в історії побив світовий рекорд

author avatar ProIT NEWS

Intel Core i9-14900KS, що розганяється до 9,1 ГГц на рідкому гелії, у перший же день свого існування побив рекорд із найвищою тактовою частотою в історії, повідомляє ExtremeTech.

Команда Asus з оверклокінгу встановила новий світовий рекорд на заході з оверклокінгу Asus Republic of Gamers. Вона змогла підштовхнути Core i9-14900KS до 9117,75 МГц на материнській платі Asus ROG Maximus Z790 Apex, яка коштує приблизно $650.

Щоб досягти цієї тактової частоти, ЦП довелося охолодити до мінусових температур за допомогою рідкого гелію, який є ефективнішим за рідкий азот. Чип працював при температурі -230°C для кінцевої частоти 9,117 ГГц.

Очікується, що Clearwater Forest матиме базову плитку, яка лежить на верхній частині інтерпозера, а плитки, що містять ядра ЦП, будуть розташовані поверх неї.

Foveros Direct використовує з’єднання мідь-мідь для високошвидкісних з’єднань із низьким опором і є розробкою компанії четвертого покоління. Також його можна змішувати та поєднувати із Foveros Omni й вбудованим мостом з’єднання з кількома кристалами Intel (EMIB) для розглянутого чипа, що дає компанії нову гнучкість у передовій упаковці.

Хоча Intel все ще домінує в центрі обробки даних, протягом багатьох років вона повільно втрачає частку ринку завдяки чипам Epyc від AMD. У компанії сподіваються зупинити цей прогрес у 2024 році з такими ЦП, як Sierra Forest, а потім Clearwater Forest наступного року.

Водночас спостерігається підвищення ставок завдяки процесорам Xeon Rapids із P-ядрами. У грудні компанія випустила процесори Emerald Rapids п’ятого покоління, а цьогоріч продовжить випуск процесорів Granite Rapids шостого покоління.

Цього року AMD також запустить свою платформу Epyc на базі Zen 5, що зробить 2024 рік роком жорсткої конкуренції за домінування в центрі обробки даних.

Раніше ProIT повідомляв, що AMD виправляє чотири вразливості своїх процесорів Epyc і Ryzen.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.