ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

EnGenius випустить маршрутизатор Wi-Fi 7 для підприємств

author avatar ProIT NEWS

Один із перших роутерів Wi-Fi 7 для бізнесу буде доступний для продажу у четвертому кварталі 2024 року, повідомляє Network World.

Маршрутизатор ECW536 використовує чипсет Qualcomm Networking Pro 1220 і має конфігурацію антен 4x4x4. Він оснащений двома портами Ethernet 10Gb і має кілька суттєвих покращень безпеки, які включають протоколи шифрування бізнес-класу, RADIUS та окремий гостьовий доступ.

Однак головною перевагою є підтримка Wi-Fi 7. Wi-Fi 7, також відомий як 802.11be, є найновішою та найкращою версією Wi-Fi, хоча офіційна сертифікація від IEEE очікується не раніше другої половини 2024 року.

Ключові оновлення Wi-Fi 7 охоплюють більшу ширину каналів (до 320 МГц), квадратурну амплітудну модуляцію 4K, а не 1K, і багатоканальний зв’язок, який використовує кілька радіодіапазонів одночасно для обслуговування одного з’єднання. Усе це призводить до істотно збільшеного теоретичного піку пропускної здатності на рівні 46 Гбіт/с.

EXW536 обіцяє лише 18,6 Гбіт/с у діапазонах 2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц й зниження рекламованої швидкості, що ймовірно пов’язані з реальними обмеженнями технології. Маршрутизатор також розроблений для хмарного керування через хмарну платформу EnGenius, що спрощує управління й операції з налаштування та оновлення.

За словами Брендона Батлера, менеджера з досліджень корпоративних мереж IDC, поява корпоративного маршрутизатора Wi-Fi 7 зараз не є абсолютно несподіваною, оскільки на ринку вже з’явилося кілька таких пристроїв. Однак це не означає, що Wi-Fi 7 незабаром стане стандартом за замовчуванням.

«Відсьогодні й до сертифікації ми будемо бачити, як з’являються точки доступу, шлюзи та маршрутизатори, а також деякі клієнтські пристрої, що підтримують Wi-Fi 7, – сказав він. – Але ми не очікуємо значного впровадження Wi-Fi 7 серед компаній принаймні до середини 2024 року, можливо й довше».

Справжнє зростання на ринку Wi-Fi у найближчому майбутньому, швидше за все, буде у Wi-Fi 6E, який був першим стандартом, що використовував діапазон 6 ГГц для ширших каналів і відповідно вищої пропускної здатності, але навіть це лише починає розвиватися.

«Новим стандартам Wi-Fi потрібно багато часу, щоб укріпитися на ринку WLAN, – говорить Брендон Батлер. – Наприклад, у першому кварталі 2023 року на ринку корпоративних точок доступу близько 10% ринку припадало на Wi-Fi 6E, тоді як Wi-Fi 6 охоплював понад 78% ринку».

За словами представників компанії, ECW536 EnGenius буде доступний для продажу на початку четвертого кварталу 2024 року. Фахівці відділу зв’язків із громадськістю EnGenius відмовилися надати інформацію про ціни.

Раніше ми повідомляли, що Asus виправив критичні недоліки маршрутизаторів Wi-Fi.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.