ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Facebook та Instagram спричиняють залежність у дітей: Meta під розслідуванням у ЄС

author avatar ProIT NEWS

Європейський Союз розпочав офіційне розслідування щодо компанії Meta через занепокоєння тим, що вона недостатньо робить для захисту психічного та фізичного здоров’я дітей, які використовують її соціальні медіаплатформи Facebook та Instagram. Про це повідомляє The Verge.

Розслідування, оголошене Європейською комісією, оцінить, чи порушила Meta правила відповідно до Закону ЄС про цифрові послуги (DSA). Інтерфейс та алгоритми Facebook й Instagram можуть викликати «поведінкову залежність у дітей» і створити «ефект кролячої нори», вважають у ЄС.

Там стурбовані й тим, що Meta робить недостатньо для запобігання доступу неповнолітніх до неприйнятного контенту і що її інструменти перевірки віку можуть не бути «розумними, пропорційними та ефективними».

Розслідування додатково оцінить, чи системи рекомендацій контенту компанії та налаштування конфіденційності за замовчуванням забезпечують достатню конфіденційність і безпеку для неповнолітніх.

Розслідування відслідковує нещодавні спроби Meta покращити безпеку дітей у Facebook та Instagram. Наприклад, заборонити їм переглядати шкідливі теми й обмежити взаємодію із підозрілими обліковими записами дорослих, оскільки Meta намагається виправити свою погану репутацію щодо захисту дітей в Інтернеті.

Подальші дії комісії передбачають збір додаткових доказів. Ще немає офіційного кінцевого терміну розгляду, але ЄС має право вживати тимчасових примусових заходів проти Meta, поки триває розслідування.

Якщо виявиться, що Meta порушує правила DSA, на компанію можуть накласти штраф у розмірі до 6% світового доходу компанії.

Читайте також на ProIT: Наглядова рада Meta ухвалюватиме рішення щодо сексуальних зображень публічних осіб, створених ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.